دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / اختصاصی / گیم‌پلی بازی فرزندان مورتا | بخش اول

گیم‌پلی بازی فرزندان مورتا | بخش اول

نوبت گیم‌پلی‌های بازی فرزندان مورتا رسیده است. امروز می‌خواهیم سه قسمت را با هم در گیم اسکن تماشا کنیم. همانطور که در متن بررسی بازی گفتم، سه دنیای کلی در فرزندان مورتا هستند که هر کدام سه زیر مجموعه دارند. سه قسمتی که امروز برایتان تهیه کرده‌ایم شامل کامل کردن هر سه طبقه دنیای اول بازی، به نام غارهای کلدیپو است. نگران نباشید، هر قسمت در قالب یک فایل جداگانه آپلود شده و تقریبا هر کدام نیم‌ ساعت بیشتر نیست.

قسمت اول این ویدیوها، شامل گیم‌پلی یکی از شخصیت‌ها به نام مارک است. به همراه مارک، سراغ «غارهای ابریشمی» می‌رویم و در دل تاریکی به قلع و قمع دشمنان و موجودات اهریمنی مختلف مشغول می‌شویم. سبک مبارزه مارک بر پایه هنرهای رزمی است و این شخصیت، سلاح ندارد. ضربات را به‌طور کامل با دست و پا به دشمن وارد می‌کند، به همین علت نمی‌توانید از فاصله به دشمنان آسیب وارد کنید.

بازی ویدیویی اکشن نقش‌آفرینی فرزندان مورتا
یکی از چالشی‌ترین مراحل جانبی در هر نقشه بازی فرزندان مورتا

اما مارک یک قابلیت منحصر به فرد به نام Dash دارد. نحوه عمکرد این قابلیت این است که در فاصله مشخصی از دشمن، مارک به صورت خودکار او را تشخیص می‌دهد و همزمان با فشار دادن دکمه Primary Attack توسط بازیکن، به سمت هدف خیز برمی‌دارد. این مقوله باعث می‌شود سرعت مبارزه مارک بیشتر شود و بازیکن برای هدایت کاراکتر دچار دردسر نشود.

مشاهده ویدیو گیم‌پلی بازی فرزندان مورتا | قسمت اول در کانال آپارات گیم اسکن

اما همان‌طور که گفتم، این نکته که با مارک فقط می‌توانیم از نزدیک به هدف آسیب وارد کنیم باعث می‌شود در مقابله با موجوداتی که از دور صدمه می‌زنند، مثل انواع کمان‌دارها یا دشمنانی که با جادو کار می‌کنند، آسیب‌پذیری بیشتری داشته باشیم. اما از آن طرف، به خاطر سامانه Dash و کمبوهای بسیار سریع مارک، یکی از بهترین گزینه‌ها برای ناکار کردن پشت سر هم تعداد زیادی از دشمنان همین شخصیت است.

بازی ویدیویی اکشن نقش‌آفرینی فرزندان مورتا
مبارزه با اولین غول بازی فرزندان مورتا

مارک، قدرت‌های مختلفی دارد که با کسب امتیاز تجربه و استفاده از آن‌ها فعال می‌شوند. برای مثال، من در قسمت اول از شلاق او استفاده کردم. خاصیت اصلی شلاق، این است که با یک ضربه، دامنه نسبتا گسترده‌ای از دشمنان را یک‌جا مقابل کاراکتر جمع و آن‌ها را گیج (Stun) می‌کند. این قابلیت ویژه به خوبی در کنار سبک مبارزه مارک می‌نشیند و با تماشای کلیپ متوجه خواهید شد که چقدر در هنگام برخورد با تعداد زیادی از دشمنان کاربردی است.

قسمت دوم و سوم هر دو با شخصیت جان، بازی شده‌اند. اولین کاراکتر قابل بازی، در کنار لیندا، و کلاسیک‌ترین قهرمان بازی‌های نقش‌آفرینی، شوالیه. جان شمشیر و سپر دارد. قابلیت جابجایی و مانور او از همه کمتر است و بیشتر از فرار باید روی استفاده از سپر محافظ حساب کنید. البته نکته استفاده از سپر این است که دامنه ضربه را کاهش و آن را محدود به یک مرحله می‌کند. این در حالی است که ضربه اصلی جان، ۳ مرحله‌ای است و دامنه‌ای نزدیک به ۱۵۰ درجه مقابل کاراکتر را پوشش می‌دهد.

بازی ویدیویی اکشن نقش‌آفرینی فرزندان مورتا
دایره قرمز دور دشمن در بازی فرزندان مورتا، یعنی این موجود قدرت‌های خطرناک زیادی دارد

با جان به سراغ «سیاه‌چال‌های بی‌نشان» و «قلمرو آنایا-دایا» رفته‌ام. در مطلب مثل کوه | بررسی بازی Children of Morta عرض کرده بودم که هر طبقه در هر دنیا، یک غول به خصوص دارد. به این ترتیب در قسمت‌های دوم و سوم، با جان، دخل ۲تا از غول‌های بازی را می‌آورم. به علت اینکه کاراکترم در سطح بسیار بالایی قرار دارد و تمام ارتقاهای بن و مارگارت را دریافت کرده‌ام، مبارزات به درازا کشیده نمی‌شود و مشاهده می‌کنید که دشمنان به راحتی و سریعا نابود می‌شوند. اما وقتی روز اول، بازی را شروع می‌کنید از این خبرها نیست.

مشاهده ویدیو گیم‌پلی بازی فرزندان مورتا | قسمت دوم در کانال آپارات گیم اسکن

جان هم برای خودش قابلیت‌هایی دارد که با کسب امتیاز ارتقا فعال می‌شوند. برای مثال، قدرت ویژه او که «ضربت آسمانی» نام دارد، به این شکل است که تعدادی شمشیر از آسمان بر سر دشمنان فرود می‌آیند. این پایه ضربه است. اما سنگ‌های جادویی مختلفی در بازی هستند که به شکل‌های مختلف، این قابلیت را تغییر می‌دهند. نوع و تعدادشان آنقدری هست که اگر بخواهم شروع به توضیح دادن بکنم لازم است یک مطلب جداگانه بنویسم. بماند که خودم هم هنوز تک تک آن‌ها را کامل حفظ نکرده‌ام.

یکی از ماموریت‌های جانبی خانوادگی در بازی فرزندان مورتا

به علت همین قدرت زیاد کاراکتر و عدم تناسب آن با سطح دشمنان، دنیای اول فرزندان مورتا، از استراتژی «بزن درو» یا به قول با کلاس‌ها «پارتیزانی» استفاده کردم تا کمی رنگ و بوی مبارزات بیشتر شود. اما بازهم در نهایت با حداکثر ۵ یا ۶ ضربه همه پخش زمین می‌شدند و شیرینی مبارزه به سرعت پایان می‌یافت. البته یکی دو جا هم غرور به قدری مرا با خود برد که اگر دیر جنبیده بودم کار از کار گذشته بود و جان، جان به جان‌آفرین تسلیم کرده بود.

خلاصه، با آقای جان در آن غارهای تو در تو گشتم و دور زدم و تکه و پاره کردم تا بالاخره هر دو سیاه‌چال را تکمیل کردم و خلاص. این موارد هم در دو قسمت مجزا برایتان آپلود شده‌اند. ویدیوها را تماشا کنید و اگر نکته‌ای برای بررسی بیشتر یا تمرکز بیشتر لازم بود به ما بگویید. منتظر قسمت‌های دنیای «برهوت» در بازی فرزندان مورتا باشید.

مشاهده ویدیو گیم‌پلی بازی فرزندان مورتا | قسمت سوم در کانال آپارات گیم اسکن

۰

شاید برایتان جذاب باشد

گوشی موبایل iPhone 11 Pro Max

موبایل دروازه‌ای برای ورود کاربران جدید به دنیای بازی

مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) در تازه‌ترین گزارش خود مبتنی بر پیمایش ملی مصرف بازی‌های …

۴ نظر

  1. بسیار عالی.
    کیفیت بالای صدا هم توی قسمت دوم و سوم کاملا محسوس بود.

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *