روح قدیمی، جسم جدید! تجربه نسخه دمو بازی Monster Boy and the Cursed Kingdom

طی دو سال گذشته، بازار بازسازی و ریمستر و ریبوت بازی‌های قدیمی داغ شده است. دلایل زیادی برای این موضوع هست. یکی اینکه کیفیت با پیشرفت‌های کمی در صنعت برابری نمی‌کند و افزایش تعداد تولیدات سالانه باعث شده خیلی از افراد، عملا قید بازی‌های روز را بزنند و به غار محصولات قدیمی و دوران کودکی و نوجوانی پناه ببرند. عده‌ای از این افراد هم که اعضای فعال انجمن‌های بازی‌های شناخته شده بودند، با بیان نظرات خود درباره عرضه مجدد بازی‌های قدیمی روی پلتفرم‌های جدید، فکر ریمستر کردن را به ذهن تولیدکنندگان انداختند.

اولین پاسخ به این نیاز مصرف‌کنندگان ارائه نسخه‌های ریبوت بود. نوعی بروزرسانی فایل‌های اصلی بازی برای تطابق با سیستم‌های جدید. سپس مدیران بازاریابی کمپانی‌ها به این نتیجه رسیدند که ریمستر آثار موفق، یک گزینه تجاری بسیار مناسب است و این جریان قوت گرفت. امروز شاهد هستیم که تقریبا پا به پای آثار جدید، بازی‌های قدیمی در حال ریمستر شدن هستند.

بازی Monster Boy and the Cursed Kingdom
Monster Boy and the Cursed Kingdom

بازی که امروز دموی آن را باهم خواهیم دید تقریبا جزو هیچ کدام از دسته‌های بالا نیست. Monster Boy در حقیقت فقط روح بازی‌های سگا را حفظ کرده است. این بازی قرار بوده ادامه یک محصول در سال ۲۰۱۰ باشد که طی اتفاقاتی که دانستن آن برای من و شما هیچ سودی ندارد، با یک عنوان خیلی قدیمی ترکیب شده و حاصل آن محصولی به ظاهر قدیمی اما از اساس مدرن شده است.

این بازی در عینی که ظاهرا از همان سکوبازی‌های دوبعدی نسل سگا است، اما مشخصات یک بازی نقش آفرینی را هم، با تعاریف و استانداردهای امروزی، به بازیکن ارائه می‌دهد. با توجه به اینکه ویدیویی که مشاهده خواهید کرد تجربه نسخه دمو این بازی است، توضیحات بیشتر از این لازم نیست و اگر قسمت‌مان شد که بازی کامل را تجربه کنیم، حسابی برای نقد و بررسی‌اش از خجالت شما درخواهیم آمد.

بازی Monster Boy and the Cursed Kingdom
Monster Boy and the Cursed Kingdom

این بازی چند ماه پیش در قالب نسخه فیزیکی برای کنسول‌های پلی استیشن ۴ و سوییچ منتشر شد و در هفته اول بیشتر از ۵۰.۰۰۰ نسخه فروش کرد. دموی پیشرو شما در حقیقت مقدمه انتشار این عنوان روی رایانه‌های شخصی است که تا زمان نگارش این متن هنوز خبری از آن نیست. در پایان باید تاکید کنم که Monster Boy را اصلا دست کم نگیرید و اجازه ندهید ظاهر ساده آن شما را بفریبد.

 • author image
  هاتف پاسخ
  ۱۲ فروردین, ۱۳۹۸ @ ۱۴:۲۱ ب٫ظ

  این سبک قدیمیش خیلی خوبه

  • author image
   ۲۰ فروردین, ۱۳۹۸ @ ۳:۴۷ ق٫ظ

   دقیقا تلاش کردن همین سبک قدیمی رو رعایت کنن، یعنی فضا و حال و هوا کاملا کلاسیک

 • author image
  احمددوست پاسخ
  ۱۵ فروردین, ۱۳۹۸ @ ۱۲:۴۰ ب٫ظ

  بازی به اینا میگن
  همه چی کنار هم عالی

  • author image
   ۲۰ فروردین, ۱۳۹۸ @ ۳:۴۸ ق٫ظ

   واقعا همه چیز رو کنار هم داره، هیجان و سختی در کنار سرگرمی و تکرارپذیری بالا

آخرین نظرات