دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / اختصاصی / نیترو زدن با سمند در بزرگراه مدرس | نگاهی به بازی «گشت پلیس۲»

نیترو زدن با سمند در بزرگراه مدرس | نگاهی به بازی «گشت پلیس۲»

آیا تا به حال درحال رانندگی در خیابان‌های پایتخت، دکمه نیتروژن را فشار داده‌اید تا به یکباره دور موتور تا ۷۰۰۰ برود؟ خب احتمالا جواب منفی است. اما احتمال زیاد برای خود تصور کرده‌اید. با اینکه در «گشت پلیس ۲» قرار نیست دور موتور را ببینیم، اما حس نیترو زدن در بزرگراه‌های پایتخت حس خوبی است که این بازی برای ما فراهم می‌کند.

بازی موبایل گشت پلیس ۲
بازی موبایل گشت پلیس ۲

تصور کن اگه حتی تصور کردنش سخته

بیایید باهم یک ماشین بازی را تصور کنیم: یک بازی ویدیویی در ژانر ماشین و مسابقه، برای اندروید. تصور کنید قرار است در این بازی در نقش پلیس تهران، با اتومبیل به ماموریت‌های مختلفی در سطح شهر اعزام شوید. بعضی وقت‌ها لازم است در زمان محدود به نقطه‌ای مشخص در نقشه برسید. بعضی وقت‌ها باید درگیر شوید و با آسیب وارد کردن به خودروی تحت تعقیب، یک خلافکار را دستگیر کنید. هم می‌توانید به سمت خودروی او تیراندازی کنید هم می‌توانید با ضربه زدن، او را متوقف کنید. تازه اگر تصور کنید که با خراب‌شدن خودرو لازم است زمانی را صبر کنید تا خودرو تعمیر شود، در این بین می‌توانید به مجموعه سوالاتی که بازی از شما می‌پرسد جواب بدهید تا بیکار نباشید و لازم نباشد از بازی خارج شوید.

بازی موبایلی گشت پلیس ۲
نمایی از فضای گاراژ

در ادامه تصورات خود، در نظر بگیرید که می‌توانید بیشتر از ۱۰ اتومبیل مختلف خریداری کنید و در پارکینگ پلیس داشته باشید. سمند، ۲۰۶، پارس، زانتیا، ماکسیما، مگان، ویتارا، مرسدس ۱۱۰، سراتو، بی‌ام‌و سری۳ اتاق قدیم، پرادو فول، مرسدس اتاق جدید و در نهایت آئودی تی‌تی فهرست خودروهایی هستند که فعلا می‌توانید برای خود، درون بازی مورد تصور قرار دهید. همچنین فرض کنید قرار است برای مراحل تیراندازی، پنج مدل اسلحه دستی متفاوت با امکان تنظیماتی مثل قدرت، نرخ سرعت شلیک، سرعت تعویض خشاب، برد و سایز خشاب در اختیار شما باشد.

تصورتان از خود خودروها که تمام شد بروید به سراغ شخصی‌سازی‌ها و دامنه تغییراتی که می‌توانید روی هر خودرو اعمال کنید. فکر کنید قرار باشد در سه دسته کلی شامل ظاهر، باطن و اتاق خودرو را دستکاری کنید. در ظاهر، رنگ، رینگ، باله، ارتفاع، اگزوز، آینه بغل و شکل آژیر همه به دلخواه شما تنظیم شوند و در باطن، موتور، کامپیوتر، دیسک، توربو، جعبه دنده، نیترو و تایر قابل ارتقا باشند. درباره اتاق هم انتخاب‌هایی مثل سپر، شیشه ضد گلوله و اسکلت یا قفسه اتاق (BuyIranianGoods#) را بتوانید تغییر بدهید.

بازی موبایلی گشت پلیس ۲
یکی از صحنه‌هایی که قبل از شروع ماموریت‌ها می‌بینیم

صبر کنید، هنوز با تصورتان کار دارم. حالا بیایید و تعدادی آهنگ باحال، به‌طور کلی در سبک الکترونیک، اما در زیردسته‌هایی مثل هوس، ترپ و داب هم به بازی اضافه کنید. این آهنگ‌ها را تا جایی که می‌توانید باحال تصور کنید، اما با این پیش‌فرض که نه می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید نه آنقدری متنوع هستند که اگر قرار شد بیشتر از ۱۰ ساعت بازی کنید، خسته نشوید. یک صدای ناز برای جعبه‌دنده اتومات برای همه ماشین‌های بازی درنظر بگیرید (حتی سمند). به‌طور کلی چون قرار نیست شما در بازی، دنده عوض کنید پس همه خودروها اتومات هستند، هم در صدا هم در تصویر هم در عملکرد.

خب، در ادامه تصور کنید این بازی برای شما چهار حالت مختلف کنترل قرار بدهد:

  • حرفه‌ای: شامل دکمه‌های گاز، ترمزدستی، دنده‌عقب، نیتروژن، سمت چپ و سمت راست
  • ساده: شامل دکمه‌های هدایت به سمت چپ و راست
  • ژیروسکوپ: با استفاده از حسگر حرکت در گوشی (رانندگی دست-وٍل)
  • فرمان: حالتی که یک فرمان مجازی روی صفحه باشد که بتوانید میزان چرخش به طرفین را کنترل کنید
بازی موبایلی گشت پلیس ۲
نقشه بازی که ماموریت‌ها را تفکیک می‌کند

همچنین برای خود، تصویر رانندگی با تمام آن خودروهایی که بالا ذکر شد، در اتوبان‌های پایتخت را بسازید در حالی که داخل هر مسیری نام اتوبان برایتان پایین صفحه بیاید. همچنین فکر کنید قرار است بازی، از لحاظ بصری و فنی، طوری ساخت و طراحی شده باشد که گرافیک واقع‌گرایانه آن، حس واقعی گاز دادن و سرعت‌رفتن در خیابان‌های شهر را برای شما به بهترین شکل القا کند. یک گرافیک کامل در مورد جزئیات خودروها، خیابان‌ها و مناظر اطراف.

خب، خسته نباشید، حالا می‌توانید تصور کنید که تصورات شما در قالب بازی «گشت پلیس ۲» تصویرسازی شده است و دیگران لازم نیست تصور کنند، بلکه با دانلود بازی همه چیز برایشان متصور خواهد بود.

هر خودرویی نیاز به تعمیر و نگهداری دارد

همانطور که خودروها برای ما آسایش می‌آورند، گاهی هم دردسر و خرابی دارند. «گشت پلیس ۲» هم دقیقا مثل یک اتومبیل رفتار می‌کند: خیلی خوب و بدرد بخور است اما خرابی و دردسر هم دارد. از آن مورد تکراری شدن موسیقی که در تصورات خودتان بود اگر بگذریم، می‌رسیم به یک سری تجربیات بنده.

بازی موبایلی گشت پلیس ۲
قبل از ماموریت هدف به این شکل روایت می‌شود

اول اینکه در آخرین به‌روزرسانی بازی قابلیت «عکس برداری» به بازی اضافه شده، به این صورت که هر موقع و در هر شرایطی، اگر بین لاستیک خودرو و آسفالت بیشتر از ۲۰ سانت فاصله بیافتد، ناگهان بازی صحنه آهسته، زاویه دوربین سینمایی، و یک علامت دوربین بالای صفحه ظاهر می‌شود به این منظور که از این لحظه حماسی برای خودت عکس بگیر. خب از لحاظ نظری مسئله بی‌مشکل به نظر می‌رسد؛ اما در عمل، این تغییر زاویه دوربین آنقدر ناگهانی است که ممکن است کنترل ماشین از دست شما خارج شود و با پایان این صحنه یک دفعه ببینید یک خودروی دیگر مقابل شماست. همچنین بعد از مدتی، بسیار تکراری می‌شود و مثل آب یخ بین یک تعقیب و گریز هیجانی فقط سرعت بازی را کم می‌کند.

دوم اینکه شخصیت‌های اصلی بازی، آقایان آرش و فرهاد، (بگذریم که چقدر اسامی این دو نفر شعاری و گنده و غیرمعمولی به نظر می‌رسد) خیلی حرف می‌زنند. هم زیاد حرف می‌زنند، هم (به ویژه برادر فرهاد) به شدت خنک و بی‌موقع لب به سخن می‌گشایند. مثلا ابتدای بسیاری از مراحل، به ویژه مراحل اولیه هر کلانتری، این دو نفر کلی باهم صحبت می‌کنند و شرایط را توضیح می‌دهند، این در حالی است که سه ثانیه قبل، شما کل ماجرا را در قالب متن خوانده‌اید و کاملا از داستان خبر دارید.

بازی موبایلی گشت پلیس ۲
گشت زنی در اتوبان‌های پایتخت

واقعا نمی‌توانم برادر فرهاد را بی‌خیال شوم و در وصف محاسن او برایتان نگویم. برادر فرهاد همیشه نگران است، فرض کنید می‌خواهید به دوست خود بگویید «به من یک آدامس بده»، اگر از برادر فرهاد بخواهید این جمله را بگوید چنان آب و تاب می‌دهد و جمله را احساسی بیان می‌کند که دوست شما شک می‌کند، می‌ترسد، بسته آدامسش را بیرون می‌اندازد و از صحنه می‌گریزد. اگر حرف من را باور ندارید بازی را نصب کنید و اولین باری که فرهاد می‌گوید «بپیچ به راست» یا «دور بزن آرش» را با توجه گوش دهید.

بازی موبایلی گشت پلیس ۲
صفحه انتخاب و ارتقا سلاح

سومین و آخرین نکته از اذیت‌های بازی، سیستم «موعظه، پند، نصیحت» است. همه ما در مورد آموزش از طریق بازی‌های ویدیویی و فرهنگ‌سازی با استفاده از رسانه‌های سرگرم‌کننده شنیده‌ایم. اما اینکه قرار باشد بعد از انجام هر ماموریت، من بازیکن به پند و نصیحت‌های از پیش ضبط شده (به طور خاص آن‌هایی که برادر فرهاد می‌گوید) گوش بدهم، بجای بازی کردن می‌روم «در شهر» یا «سفر بخیر» نگاه می‌کنم. آموزش از طریق بازی با آموزش در کنار بازی، آن هم به طور زوری فرق دارد.

«گشت پلیس ۲» خوب است و مطمئن باشید اگر علاقه‌مند این سبک هستید احتمال زیاد شما را راضی خواهد کرد. در ادامه یک ویدیوی کوتاه قرارداده‌ایم تا حال و هوای بازی برایتان ملموس باشد. بازی را تجربه کنید و نظرتان را حتما برای ما بنویسید.

دانلود بازی گشت پلیس ۲

دانلود کافه بازار Cafe Bazzar

+۲۲

شاید برایتان جذاب باشد

بازی ریتبون

نقد و بررسی بازی Ritbone | طعم شیرین نوستالژی

سکوبازی جزء پایه‌های صنعت گیم به شمار می‌رود (به نظرم قبلاً هم این را گفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *