بزن بزن دورهمی | تجربه دمو بازی Brawlout

شما جزء آن گروه از بازیکن‌ها هستید که باور دارند بازی را باید تنهایی، در تاریکی شب، و کاملا شخصی تجربه کرد و بازی‌ای که خط داستانی و ماموریت‌های تک‌نفره نداشته باشد بازی نیست؟ همان دسته‌ای که با معرفی آخرین نسخه Call of Duty بسیار به تولیدکنندگان این عنوان فحش دادند؟ همان کسانی که اصلا فلسفه بازی‌هایی مثل PUBG را هضم نمی‌کنند؟ اگر پاسخ این سوال مثبت است بدانید که این بازی به درد شما نمی‌خورد.

بازی مبارزه‌ای BrawlOut
این دیگر تاریک‌ترین حالت بازیست

اما . . . اما اگر از قدیم‌الایام همیشه عادت داشتید گفت‌و‌گوهای بازی و صحنه‌های سینمایی/داستانی را رد کنید، کلا علاقه‌ای به داستان و غیره نداشتید، و به نظرتان بازی فقط باید سرگرم‌کننده باشد و از همان قدیم، بیشتر پایه کل‌کل و دورهمی بازی کردن بوده‌اید، Brawlout شاید همانی باشد که در این بازار شلوغ و گیج‌کننده، به درد شما بخورد؛ یک محصول در سبک مبارزه‌ای، اما برای دورهمی و گروهی بازی کردن.

همانطور که می‌دانید، بازی‌سازان همه به فکر ساخت محصولاتی هستند که بتوانند افراد را کنار هم جمع کند. حالا اینکه سلیقه بازار بر نظر سازندگان موثر بوده یا عقیده سازندگان بر انتخاب بازار تاثیرگذاشته، نیاز به بحث و تحلیلی دارد که الان هدف ما نیست. اما هرطور نگاه کنید خواهید دید که دیگر «چند نفره بودن» به عنوان یک نکته (نسبتا) مثبت تلقی می‌شود.

یکی از صحنه‌های مبارزه Brawlout

Brawlout یک بازی چند نفره است که چند مدل چند نفره داخلش دارد که هر کدام را می‌شود با چند نفر و به چند روش مختلف، چندین‌بار امتحان کرد (این جمله را چندبار بخوانید). توضیحات سبک و انواع مسابقات و روش‌های مختلفی که برای تجربه این «چند نَفَرِگی» در اختیار دارید را در ویدیو برایتان گفته‌ام. نکاتی که در ویدیو پایین از قلم افتاده به شرح زیر هستند:

این بازی گزینه خوبی برای تجربه خانوادگی مناسب است. یعنی خیلی راحت می‌شود در جمع‌های خانوادگی، بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی، Brawlout را اجرا کنید، حریف بطلبید، اعضای کم و سن و سال خانواده را به بهانه بازی کردن (یا معمولا بازی نگاه کردن) برای مدت یک ساعت ساکت کنید، و در عین حال به همه بزرگ‌ترهای فامیل (غیر مستقیم) بگویید که بازی‌های ویدیویی چقدر خوب و جالب هستند و همیشه داخل آن‌ها خون و کشتن و تاریکی و جیغ و داد نیست.

بازی، گرافیک فانتزی ساده‌ای دارد که در کنار طراحی‌های زیبای پشت زمینه‌ها و جزئیات کارتونی شخصیت‌ها، یک ترکیب ساده و خوش آب و رنگ خلق کرده است. از آن طرف، موسیقی هم حال و هوای غیرجدی بودن محصول را حفظ می‌کند و اصلا با صداهای خاص و درگیرکننده طرف نیستیم. حرکات ترکیبی غیرپیچیده، تعداد منطقی شخصیت‌ها، زمان‌بندی‌های مناسب برای هر مبارزه و صرفا تمرکز روی خارج کردن حریف از گود، Brawlout را تبدیل به بهترین گزینه بازی مبارزه‌ای خانوادگی و مناسب کوچک‌ترها می‌کند.

این دیگر تاریک‌ترین حالت بازیست

البته خیلی هم این بازی را دست کم نگیرید، چون اگر بازی کردن با دیگران از طریق اینترنت را تجربه کنید متوجه خواهد شد که قضیه اینقدرها هم ساده نیست. در هر صورت بازی برای رایانه شخصی و ایکس‌باکس‌وان در دسترس هست و با توجه به قیمت‌های بالای ۶۰ دلار تولیدات مطرح، می‌توانید با کمتر از ۲۰ دلار Brawlout را تجربه کنید. ویدیوی بازی را ببینید و نظر خود را برای ما حتما راجع به این بازی جذاب بنویسید.

مشاهده ویدیو در آپارات ← http://aparat.com/v/Jpdi5

دسته‌بندی

آخرین نظرات