شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹
خانه / اختصاصی / پیش‌نمایش بازی Marvel’s Avengers

پیش‌نمایش بازی Marvel’s Avengers

فیلم‌های اونجرز از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما هستند. طرفداران دوآتشه‌ای هم دارند. اما از سوی دیگر، مخالفان پر و پا قرصی هم دارند که از این سری متنفرند. اخیراً هم صحبت کارگردان شهیر هالیوودی مبنی بر سینما نبودن فیلم‌های اونجرز، حسابی سر و صدا به پا کرد و موجی از نظرات مخالف و موافق همه رسانه‌ها به خصوص اینترنت را در نوردید. صادقانه بگویم من هم از افرادی هستم که اصلاً از این سری خوشم نمی‌آید و به این افتخار می‌کنم که تنها نسخه اول این سری را تماشا کردم و دیگر به سراغ آن نرفتم. البته من با فیلم‌های ابرقهرمانی مشکلی ندارم. اصلاً سه‌گانه بتمن کریستوفر نولان همیشه مورد تحسین من بوده یا برخی فیلم‌های مرد عنکبوتی را خیلی می‌پسندم اما به نظرم، فیلم‌های اونجرز، بیشتر شبیه بازی‌های ویدیویی هستند. همین هم موجب شده برای بازی‌ای که قرار است بر مبنای Avengers ساخته شود بسیار مشتاق باشم. در حقیقت، شخصاً دنیای ابرقهرمانی و بسیار تخیلی اونجرز را مناسب یک بازی ویدیویی می‌دانم و فکر می‌کنم این حجم از خالی‌بندی برای یک بازی، اتفاقاً بسیار هم دل‌نشین و سرگرم‌کننده‌تر است.

بازی Marvel's Avengers

خوشبختانه بازی اونجرز قرار نیست بر اساس فیلم‌های آن ساخته شود. بازی، اصلاً دنباله روی فیلم نیست و کار زیادی هم با آن ندارد. البته شخصیت‌های نام آشنا را ملاقات خواهید کرد اما در دنیایی بسیار متفاوت و با ماجراهایی کاملاً جدید برگرفته از کتاب‌های مصور این سری مواجه خواهید بود. حتی تلاش شده چهره شخصیت‌های بازی شبیه به بازیگران واقعی فیلم نباشد و بیشتر به مانند کتاب‌های کمیک این سری به نظر برسند. البته این می‌تواند برای علاقه‌مندان به فیلم، مقداری آزاردهنده باشد اما برای فردی مثل من چندان مهم نیست.

بیشتر بخوانید: اطلاعاتی از بخش تک نفره و چند نفره Marvel’s Avengers منتشر شد

سازنده‌های این بازی به جز یک بازی اکشن اول شخص، همیشه نسخه‌های مختلف سری توم ریدر را ساخته‌اند و برایشان تجربه‌ای بسیار جدید و البته چالش برانگیز خواهد بود که ناگهان تغییر ژانر بدهند. با این شرایط، نمایش‌های بازی تا به امروز هم امیدوارکننده بوده و هم شک برانگیز. البته باید به آنان حق هم داد. در یک بازی ویدیویی که تنها شما یک شخصیت محوری دارید شاید تولید اثر، واقعاً ساده‌تر باشد تا بازی‌ای نظیر اونجرز که چندین شخصیت قابل بازی دارید که هر کدام قدرت‌ها و در نتیجه گیم‌پلی خاص خود را دارند.

کامالا-کان-Kamala-Khan-بازی-Avengers

روند بازی بدین صورت است که می‌توانید مراحل بازی را به صورت تکی و آفلاین بازی کنید. برخی مراحل را هم می‌توان تا چهار نفره و به صورت آنلاین با کاراکترهای مختلف تجربه کرد. بخش آنلاین بازی به آن سینمایی و کارگردانی شدگی حالت تک نفره نخواهد بود. چرا که در مراحل تک نفره، محیط و معماها و حتی اکشن بازی بر اساس قدرت‌های خاص فقط یک شخصیت طراحی شده است. اما در مراحل آنلاین که در واقع Raidهای بازی‌های نقش آفرینی هستند شما بیشتر از حل معما یا کنار زدن موانع، در حال مبارزه خواهید بود تا امتیاز تجربه کسب کنید. البته این بخش از منظر ارتقای مهارت‌ها با حالت تک نفره جدا نیست و این پیشرفت‌ها در هر دو نوع بازی اشتراکی هستند. در این بازی، تمام اعضای اصلی تیم انتقام جویان را می‌توانید کنترل کنید و در کنار آن، کاراکترهای دیگری هم نظیر کامالاخان و هانک پیم هم در دسترس خواهند بود. البته قرار است به وسیله آپدیت‌های رایگان، کاراکترهای دیگری هم به بازی افزوده شوند. این شخصیت‌ها همه دارای درخت مهارت بوده و ویژگی‌های آنان، قابلیت‌های ارتقای پر تعدادی دارد. لباس‌های متنوعی از تمام دنیای ابرقهرمانی مارول هم در بازی حضور خواهند داشت اما برخی از آنان پولی بوده و در شکل DLCهای خریدنی قابل استفاده هستند.

بازی-Marvel’s-Avengers

تا به حال چند تریلر گیم‌پلی مفصل از بازی رونمایی شده که برخی از آنان را در ادامه برایتان توصیف می‌کنیم. ویدیوی حدود بیست دقیقه‌ای از مرحله اول این بازی به سبک خیلی دیگر از بازی‌های اکشن، خیلی شلوغ و حماسی طراحی شده تا مخاطب در تله‌ی بازی بیفتد. توسعه‌دهنده تا حد زیادی هم در این امر موفق شده است. در این مرحله، استفاده از کاراکترهای گروه اونجرز به شکلی از قبل برنامه‌ریزی شده و با کارگردانی سینمایی دقیق پیاده‌سازی شده است. آنان هر کدام بخشی از قدرت‌های بسیار زیاد خود را نمایش می‌دهند. اما همان‌طور که گفته شد بازی از قبل پایه‌ریزی شده و ظاهراً نمی‌توان از برخی قدرت‌ها مثل پرواز کردن زیاد استفاده کرد. با این حال، تمام قهرمانان در ابتدا بسیار قدرتمند هستند اما بعد از شکست اولیه‌ای که در پایان این مرحله می‌خورند گروه اونجرز پاشیده می‌شود و احتمالاً در مراحل بعدی باید با صبر زیاد این قدرت‌ها را به آنان بازگردانید. نکته‌ای که در ویدیوهای بازی دیده می‌شود، طراحی بسیار پر جزییات صفحه‌های بازی است. محیط بسیار شلوغ با انفجارهای پر تعداد، همه بسیار خوب طراحی شده‌اند. انتظار نمی‌رود بازی، گرافیک نسل حاضر را به مرحله بعد ببرد اما در برآورده کردن کارش به حد زیادی موفق به نظر می‌رسد. همین‌طور در زمینه پویانمایی‌ها و صداگذاری، مشخص است که با بازی‌ای با بودجه‌ای عظیم طرف هستیم به خصوص که صداپیشه‌هایی نظیر تروی بیکر و نولان نورث که در سری آنچارتد خوش درخشیده‌اند هم اینجا پیدا می‌شوند. البته بعضی از جملات کنایه‌ای که در حین مبارزات بیان می‌شوند بیش از این که طنز باشند مضحک به نظر می‌رسند.

شخصیت-TaskMaster-در-بازی-Marvel-Avengers

پویانمایی‌های بازی به خصوص در میان پرده‌ها آن‌قدر روان است که حس می‌کنید در حال تماشای یک فیلم سینمایی خوب هستید. به طور کلی، بازی در هیچ زمینه‌ای به نظر چیزی کم ندارد؛ با اینکه هنوز نمی‌توان لقب شاهکار را برای آن در نظر گرفت. چرا که اندکی باگ و همچنین افت فریم در صحنه‌های شلوغ بازی مشهود است.

یکی از نکات مهم بازی، این است که با وجود قدرت‌های فرابشری شخصیت‌های اصلی، دشمنان هم از تجهیزات تخیلی بسیار قدرتمندی مانند سلاح‌های پلاسمایی یا تسلیحات برقی استفاده می‌کنند تا تعادل مبارزات حفظ شود. با این وجود به نظر می‌رسد دشمنان بازی خیلی از مواقع فقط بِر و بِر در حال تماشا هستند. البته ممکن است این موضوع نه به خاطر هوش مصنوعی ضعیف بلکه از درجه سختی بازی سرچشمه می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: عنوان Marvel’s Avengers در فروردین ماه ۱۳۹۹ یک کتاب رمان پیش‌ درآمد دریافت خواهد کرد

همچنین: مدت زمان بخش داستانی Avengers اعلام و اطلاعات بیشتری از این بازی منتشر شد

طبق تریلرهای بازی، پنج سال پس از وقایع مرحله اول و نابودی کشتی هوایی اونجرها، امنیت و حکومت شهر به دست نیروهای روباتی و هوش مصنوعی افتاده است. پس دشمنانِ شما را روبات‌های کوچک و بزرگ هم تشکیل می‌دهند. ضدقهرمانان مختلف دنیای مارول هم به دور از چشم قهرمانان، به دنبال نقشه‌های شیطانی خود هستند. شریرانی نظیر Abomination که از خود هالک هم بزرگ‌تر است یا Task Master که می‌تواند با تماشای دشمنانش، به راحتی حرکات آنان را یاد بگیرد.

بازی-Avengers

در میان شخصیت‌های مثبت بازی، کامالا خان با جمع‌آوری اطلاعات مهمی می‌کوشد گروه قهرمانان را دوباره دور هم جمع کند. از این جا به بعد، شما یک بار دیگر، قرارگاه اونجرها را راه‌اندازی می‌کنید. کشتی‌ای که آن هم قابل ارتقا است و در طول بازی به شما کمک می‌کند. در کنار درخت مهارت‌های هر ابرقهرمان، گجت‌های مختلفی را هم می‌توانید به دست آورید که سبک گیم‌پلی بازی را مورد تغییر قرار ‌می‌دهند. در کل، می‌توان گفت روند بازی خیلی شبیه به بازی Destiny است. یک اکشن لوتر که در آن حتی رابط کاربری بازی بی‌شباهت به بازی دستنی نیست. البته تمرکز این بازی به حالت داستانی و نمایش یک اثر سینمایی بیشتر از دستنی خواهد بود و این خود جای امیدواری دارد.

بیشتر بخوانید: بازی Marvel’s Avengers تاخیر خورد

در مجموع می‌توان گفت که اگر به دنیای قهرمانان مارول علاقه دارید قطعاً از این بازی لذت خواهید برد هرچند که هیچ ربطی به فیلم‌های آن نداشته باشد. اگر هم دنبال یک بازی اکشن ماجرایی هستید نیز بهتر است منتظر خبرهای بیشتری از این بازی باشید چرا که به احتمال زیاد اثر ارزشمندی خواهد بود.

شاید برایتان جذاب باشد

بازی Main Assembly

پیش‌نمایش بازی Main Assembly

بازی‌های زیادی عرضه شده‌اند که با تکیه کردن بر ساخت و ساز، از روش‌های مختلفی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *