دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / اخبار / مایکروسافت شرکت نیوآنس را با مبلغ ۱۹٫۷ میلیارد دلار خریداری کرد

مایکروسافت شرکت نیوآنس را با مبلغ ۱۹٫۷ میلیارد دلار خریداری کرد

شرکت مایکروسافت ساعاتی پیش با پرداخت مبلغ هنگفت ۱۹٫۷ میلیارد دلاری شرکت نیوآنس (Nuance) که از جمله شرکت‌های بزرگ و شناخته شده در زمینه‌ی هوش مصنوعی است را خریداری کرد.

مایکروسافت و نیوآنس

شرکت مایکروسافت درست پس از گذشت حدود یک ماه از ثبت قرار داد رسمی خرید شرکت زنی‌مکس با مبلغ حدودی ۷ میلیارد دلار و ارائه‌ی پیشنهاد ۱۳ میلیارد دلاری برای خرید سرویس دیسکورد، هم‌اکنون یک خرید با مبلغ کلان را به نام خود به ثبت رساند و شرکت صاحب‌نام نیوآنس که از مطرح‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه‌ی هوش مصنوعی قلمداد می‌شود را تصاحب کرد. همچنین، این غول فناوری هم‌اکنون با پرداخت ۲۳% حق بیمه‌ی این شرکت به نوعی پرونده‌ی خرید نیوآنس را به نام خود بست و انتظار می‌رود که تا پایان سال ۲۰۲۱ این قرارداد که به صورت نقدی پرداخت هزینه‌های آن صورت خواهد گرفت، نهایی شود.

مطالب مرتبط:

همچنین طبق این قرارداد، مدیر عامل شرکت نیوآنس یعنی آقای مارک بنجامین (Mark Benjamin) همچنان در سمت خود ابقا خواهد شد و تنها وظیفه دارد تا زیر نظر ریاست بخش ابری و هوش مصنوعی شرکت مایکروسافت یعنی آقای اسکات گاتری (Scott Guthrie) فعالیت کند. البته، لازم به ذکر است که شرکت مایکروسافت از سال ۲۰۱۹ با کمک شرکت نیوآنس در زمینه‌های بهداشتی و سلامت فعالیت می‌کرده است و قصد دارد تا با تصاحب این شرکت از توانایی‌های آن در زمینه‌ی ارائه‌ی سیستم‌های EHR، به خود در زمینه‌ی قدرت هوش مصنوعی و بالینی به کمک سرویس مایکروسافت کلود نقش پررنگ‌تری دهد. از طرفی دیگر و فارغ از بحث‌های مرتبط به نظام بهداشتی و پزشکی، شرکت نیوآنس قرار است تا در زمینه‌های بازاریابی، توسعه‌ی دستیارهای هوشمند و مجازی، خدمات تعاملی و نرم‌افزارهای دیجیتالی و بیومتریک را در بخش‌های مختلف شرکت مایکروسافت گسترش دهد.

همچنین، شرکت مایکروسافت با این خرید می‌تواند نقش و سهم خود در زمینه‌های بهداشت و درمان را تا عدد بسیار هنگفت ۵۰۰ میلیارد دلار افزایش دهد. در نهایت نیز شرکت نیوآنس توانست تا پس از خرید ۲۶٫۲ میلیارد دلاری LinkedIn در سال ۲۰۱۶ توسط این شرکت، با مبلغ ۱۹٫۷ میلیارد دلار به دومین خرید سنگین تاریخ شرکت مایکروسافت مبدل شود.

منبع: گیمفا

شاید برایتان جذاب باشد

بخش Zombies Onslaught بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

شایعه: تری‌آرک در حال کار بر روی بخش زامبی نسخه جدید سری Call of Duty است

امروز شایعاتی در فضای مجازی پیرامون تازه‌ترین نسخه‌ی فرنچایز Call of Duty در دسترس قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *