دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / اخبار / ماجراجویی کریس در نینتندو سوییچ | مروری بر نقدها و نمرات بازی Resident Evil 5

ماجراجویی کریس در نینتندو سوییچ | مروری بر نقدها و نمرات بازی Resident Evil 5

بازی Resident Evil 5 چند روزی است که برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه شده و امروز به اتفاق یکدیگر، مروری بر نمرات این عنوان خواهیم داشت. این‌طور که به نظر می‌رسد بازی Resident Evil 5 نتوانسته تا چندان موفق ظاهر شود و در نهایت نیز به نمره‌ی متای ۷۱ قناعت کرده است.

بازی-Resident-Evil-5

سری عناوین Resident Evil همیشه جزو پرطرفدارترین و البته بهترین مجموعه‌های تاریخ بازی‌های ویدئویی محسوب می‌شوند. چه بسیاری از بازی‌بازان که با یکی از نسخه‌های این سری پا به دنیای این صنعت گذاشته‌اند و چه بسیار بازی‌باز دیگر که با تک تک شخصیت‌های این سری زندگی کرده‌اند. نسخه‌ی چهارم این سری یک انقلاب در این مجموعه و البته در سبک شوتر سوم‌ شخص محسوب می‌شود و همان‌طور که می‌دانید، برای اولین بار دوربین روی شانه را به بازی‌های ویدئویی معرفی کرد. نسخه‌ی پنجم نیز به واسطه‌ی محبوبیت شماره‌ی چهارم این سری و انتظاراتی که از آن می‌رفت، به پرفروش‌ترین نسخه‌ی تاریخ سری Resident Evil تبدیل شد ولی نتوانست آن‌طور که باید، عالی ظاهر شود. در ادامه به مرور نمرات این بازی برای کنسول نینتندو سوییچ از طرف بزرگ‌ترین منتقدین دنیا خواهیم پرداخت.

۷٫۵/۱۰ :۴Players.de

استودیوی سازنده یک پورت نسبتا خوب از بازی Resident Evil 5 برروی کنسول نینتندو سوییچ انجام داده است. با این که هنوز هم ایراداتی در بازی وجود دارد، ولی این عنوان به همراه تمام بسته‌های الجاقی مربوطه و البته کنترل بهبود‌یافته، ارزش امتحام کردن را دارد.

۷/۱۰ :Gameblog.fr

همان‌طور که می‌دانید، بازی Resident Evil 5 پرفروش‌ترین نسخه در کل این مجموعه محسوب می‌شود. این پورت برروی نینتندو یک بازی زیبا است، دقیقا همان‌طور که نسخه‌ی اصلی بازی برروی کنسول‌های نسل هفتم و رایانه‌های شخصی یک عنوان زیبا بود. این نسخه‌ همچنین دارای تمام بسته‌های الحاقی و بخش چندنفره است که با این حساب، شما باید حتما Resident Evil 5 را در لیست خرید خود قرار دهید.

۷/۱۰ :Nintendo Life

بازی Resident Evil 5 دقیقا همان چیزی است که برروی کنسول‌های نسل هفتم مشاهده کردیم. یک بازی ترسناک-بقای کلاسیک با چاشنی اکشن که البته بخش اکشن بیشتر از حد مجاز به بازی تزریق شده است. در حقیقت، این نکته را نمی‌توان موردی منفی تلقی کرد. حتی می‌توان اکشن بازی را نکته‌ای مفرح دانست که در کنار داستان عالی، مخلوطی فوق‌العاده می‌شوند. از نظر فنی بازی ایراداتی دارد. برای مثال، افت فریم بازی واقعا زیاد است. از طرفی دیگر، نشانه‌گیری در بازی بسیار بهتر از چیزی که تصور می‌کردیم پیاده شده است. در حقیقت، اگر مشکلات فنی بازی نبود، نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی Resident Evil 5، بهترین نسخه برای تجربه‌ی این عنوان بود. این بازی یک نماد و یک نشانه است که به همه یادآور می‌شود «اکشن» شدن سری Resident Evil، لزوما یک نکته‌ی منفی نیست.

۷/۱۰ :Digital Chumps

اگر بخواهیم صادقانه قضاوت کنیم، بازی Resident Evil 5 یک عنوان برای زمان خود و همان دوران سال ۲۰۰۹ بود. بسته به انتظارات شما، بازی Resident Evil 5 می‌تواند یک دنباله‌ی عالی بر نسخه‌ی چهارم این سری باشد، یا دقیقا برعکس؛ Resident Evil 5 آن بازی است که منجر به فاجعه‌ی نسخه‌ی ششم شد.

۶٫۵/۱۰ :God is a Geek

بازی Resident Evil 5 از کنترل بسیار بهبودیافته‌ای برخوردار است ولی به واسطه‌ی افت فریم شدید، نسبت به دیگر نسخه‌های کنسولی چند پله عقب‌تر است.

منبع: گیمفا

۰

شاید برایتان جذاب باشد

بخش Zombies Onslaught بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

شایعه: تری‌آرک در حال کار بر روی بخش زامبی نسخه جدید سری Call of Duty است

امروز شایعاتی در فضای مجازی پیرامون تازه‌ترین نسخه‌ی فرنچایز Call of Duty در دسترس قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *