سه شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
خانه / اخبار / فیل اسپنسر بخاطر حواشی پیرامون ایکس باکس لایو گلد عذرخواهی کرد

فیل اسپنسر بخاطر حواشی پیرامون ایکس باکس لایو گلد عذرخواهی کرد

اخیرا بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت در خبری رسمی اعلام کرده بود که قرار است قیمت سرویس اشتراکی ایکس‌باکس لایو گلد (Xbox Live Gold) را افزایش دهد که این امر با اعتراض بسیار گسترده‌ی کاربران همراه شد.

ایکس باکس لایو گلد (Xbox Live Gold)

شدت این اعتراض‌ها به حدی بود که بخش ایکس‌باکس در یک بیانیه‌ی رسمی اعلام کرد که از موضع خود عقب‌نشینی خواهد کرد و در آینده برای آن تصمیم خواهد گرفت. در هر صورت باید توجه داشت که دو شرکت سونی و نینتندو در زمینه‌ی بازی‌های ویدئویی کاربران بسیاری دارند و از طریق فروش بالای محصولات خود به مانند بازی‌های فوق‌العاده‌ی انحصاری و کنسول‌ها درآمد بسیار زیادی کسب می‌کنند اما بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت از طریق فروش اشتراک سرویس‌های مختلف به مانند ایکس‌باکس گیم پس (Xbox Game Pass) و در اختیار گذاشتن عناوین مختلف با قیمت‌های اندک توانسته است خود را در این رقابت حفظ نماید.

مطالب مرتبط:

حال به تازگی آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت در حساب کاربری رسمی خود بر روی توییتر به خاطر حواشی رخ داده به علت خبر افزایش قیمت سرویس اشتراکی ایکس‌باکس لایو گلد، به صورت رسمی عذرخواهی کرد. همان‌طور که گفته شد، بسیاری از کاربران بخش ایکس‌باکس به خاطر هزینه‌ی مناسب سرویس‌های این شرکت به خرید کنسول‌های ایکس‌باکس می‌پردازند؛ در نتیجه افزایش قیمت این سرویس‌ها می‌تواند برای کاربران بسیار ناخوشایند باشد و در پیوست آن برای وضعیت درآمدزایی بخش ایکس‌باکس هم مشکلاتی رخ دهد.

اخیرا آقای فیل اسپنسر در پاسخ به توییت آقای پیرس لیلی (Parris Lilly)، مجری رادیوی گیمرتگ (Gamertag) به دلیل شرایط پیش آمده از تمامی کاربران بخش ایکس‌باکس عذرخواهی کرد و به بیان توضیح مختصری در مورد این شرایط پرداخت:

به خاطر حس خشم و نگرانی که برای کاربران ما در روزهای گذشته رخ داده است، از تمامی آن‌ها عذرخواهی می‌کنم. به مانند همیشه، ما به بازخوردها احترام می‌گذاریم. این فرصت خوبی برای ما بود تا درس بزرگی را فرا گیریم و ما این کار را انجام خواهیم داد [عبرت خواهیم گرفت].

به عقیده‌ی بسیاری از کاربران، این حواشی اخیر بسیار به اعتبار برنامه‌ها و بیانیه‌های شرکت مایکروسافت در زمینه‌ی بازی‌های ویدئویی لطمه وارد ساخت. به عقیده‌ی برخی از معترضان، آقای اسپنسر در گذشته گفته بود که بخش ایکس‌باکس قصد دارد یک تجربه‌ی کم هزینه، راحت و سراسری در دسترس کاربران خود فارغ از پلتفرمی که استفاده می‌کنند، فراهم آورد. حال افزایش قیمت ناگهانی سرویس مهمی به مانند ایکس‌باکس لایو گلد کاملا متضاد و مغایر با این وعده‌ها در گذشته‌ی نه چندان دور بود. در هر صورت بخش ایکس‌باکس خیلی زود متوجه اشتباه خود شد و فعلا از تصمیم خود عقب‌نشینی کرده است.

به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت از میزان درآمد بخش ایکس‌باکس از طریق فروش کنسول و بازی‌ها رضایتی ندارد و قصد دارد با افزایش قیمت سرویس‌های اشتراکی خود، درآمد بیشتری را کسب نماید؛ با توجه به این موضع، احتمالا قیمت سرویس ایکس‌باکس گیم پس نیز در آینده با افزایش همراه باشد.

منبع: گیمفا

شاید برایتان جذاب باشد

بازی Abandoned

رابط کاربری کاملا از عنوان Abandoned حذف می‌شود

توسعه‌دهندگان در بلوباکس گیم استودیو (Blue Box Game Studios)، پیوسته جزئیات بیشتری را از پروژه‌ی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *