فروش پلی‌استیشن ویتا در ژاپن متوقف شد

کنسول‌های قابل حمل همواره در زمان خود یکی از محبوب‌ترین ها به حساب می‌آمدند. پلی‌استیشن ویتا نیز از این قاعده مستثنا نیست چرا که پس از عرضه‌ی آن، در سال‌های ابتدایی بازخورد خوبی توسط کاربران داشت.

پلی‌استیشن ویتا PlayStation Vita

در سال ۲۰۱۱ اولین نسخه از کنسول پلی‌استیشن ویتا عرضه شد؛ یک کنسول قابل حمل از شرکت سونی همراه با عناوین دوست داشتنی. در سال‌های ابتدایی، پلی‌استیشن ویتا از فروش خوبی برخوردار بود و این کنسول همواره تحت حمایت سازندگان و بازی‌بازان زیادی قرار می‌گرفت. پس از گذشت چندین سال، توسعه دهندگان تمایل خود را برای عرضه‌ی عناوین مختلف بر روی پلی‌استیشن ویتا از دست دادند در حالی که هنوز کاربران زیادی از آن استفاده می‌کردند.

هم اکنون شرکت سونی طی گزارشی اعلام کرد که دیگر محموله‌های پلی‌استیشن ویتا به خرده فروشی‌های ژاپن ارسال نخواهد شد. گاهی اوقات در ماه گذشته، صفحه‌ی فروش پلی‌استیشن ویتا در فروشگاه‌های ژاپن شامل تغییرات و به‌روزرسانی‌هایی بود و این کنسول دستی همواره در خرده فروشی‌ها موجود بوده است. اما کاربران می‌دانستند که به زودی در اواخر ماه، فروش این کنسول به پایان خواهد رسید. شایعه‌ای که امروز سونی آن را به واقعیت رساند.

علاوه بر کشورهای آسیایی، همواره کاربران غربی زیادی بودند که از این کنسول بهره می‌بردند و نسخه‌های مختلفی از آن را خریداری کرده بودند. از جمله نسخه‌ی اولد که پس از مدتی، مشکلاتی را برای کاربران ایجاد می‌کرد. پس از نسخه‌ی اولد نیز، سونی طرح‌ها و باندل‌های زیادی را وارد بازار کرد تا مخاطب بدون محدودیت به خرید بپردازد.

پلی‌استیشن ویتا و کنسول دریم‌کست (Dreamcast)، دو پلتفرمی بودند که در زمان عرضه‌ی خود، افراد زیادی را جذب کردند و پس از آن، به آرامی از محبوبیتشان کاسته شد. از جمله پلی‌استیشن ویتا که قیمت بالای آن به خاطر مقدار حافظه‌ی داخلی ارائه شده و موارد دیگر موجب کم شدن کاربران آن شد.

در سال‌های ابتدایی پلی‌استیشن ویتا، عناوین انحصاری زیادی برای این کنسول دستی عرضه شد که اکثر آن‌ها قطعا ارزش خرید داشتند. عناوینی از جمله Uncharted: Golden Abyss، Gravity Rush، Killzone: Mercenary و دیگر بازی‌هایی که موجب محبوب شدن این پلتفرم قابل حمل شدند.

با متوقف شدن ارسال محموله‌ی پلی‌استیشن ویتا در ژاپن، به طور حتم قیمت این کنسول در خرده‌ فروشی‌های مختلف افزایش خواهد یافت و در آینده شاهد نایاب شدن این پلتفرم خواهیم بود. پس اگر هنوز هم در فکر تهیه‌ی کنسول پلی‌استیشن ویتا هستید، سریع اقدام به خرید کنید.

همانطور که در ابتدا گفته شد کنسول پلی‌استیشن ویتا برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ در ژاپن عرضه شد و تا سال ۲۰۱۲ این کنسول پا به جهان غرب نگذاشت. متاسفانه در حال حاضر سونی برنامه‌ی خاصی برای معرفی یک کنسول دستی جدید ندارد. امیدواریم صنعت کنسول‌های قابل حمل در آینده رشد چشمگیری داشته باشند.

منبع: گیمفا

دسته‌بندی

آخرین نظرات