پنجشنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
خانه / اخبار / عنوان Resident Evil 7 بیش از ۷ میلیون نسخه فروخته است

عنوان Resident Evil 7 بیش از ۷ میلیون نسخه فروخته است

کپکام (Capcom) به تازگی اقدام به انتشار فهرست به‌روزرسانی شده‌ی پرفروش‌ترین بازی‌های خود کرده است. هر چند در این فهرست Monster Hunter World اول است، اما این مهم نباید باعث خدشه‌دار شدن عملکرد فوق‌العاده‌ی Resident Evil 7 شود.

بازی-Resident-Evil-7

این جدیدترین فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های کپکام است. فهرست قبلی در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ منتشر شده بود. مهم‌ترین تغییر این فهرست، رد شدن بازی Resident Evil 7 از مرز ۷ میلیون نسخه است. این بازی هم اکنون سومین بازی پرفروش در سری Resident Evil است و Resident Evil 5 با ۷٫۶ میلیون نسخه فروش و Resident Evil 6 با ۷٫۴ میلیون نسخه فروش در رتبه‌های اول و دوم هستند. جالب است بدانید که Resident Evil 7 به هنگام عرضه فروش بسیار ناموفقی را تجربه کرد و توانست تنها نیمی از فروش اولیه‌ی Resident Evil 6 را به دست آورد. پس افزایش فروش چشم‌گیر آن نسبت به سال ۲۰۱۷، خبر خوبی برای هواداران است و احتمالا کپکام به فرمول خود پایبند خواهند ماند. اصلا بعید نیست که Resident Evil 7 تبدیل به پرفروش‌ترین نسخه‌ی کل سری Resident Evil شود.

البته در این میان Resident Evil 2 Remake را هم نباید نادیده گرفت. این بازی توانسته تا کنون ۵٫۸ میلیون نسخه بفروشد که با توجه به گذشت تنها یک سال از عرضه‌ی آن، رقمی فوق‌العاده است. نسخه‌ی اصلی که برروی پلی‌استیشن عرضه شد، موفق شده بود ۴٫۹۶ میلیون نسخه بفروشد. این بازی توانسته نسبت به سه ماه گذشته، یک میلیون نسخه افزایش فروش داشته باشد و از این حیث بهترین بازی کپکام است.

با این حال، قهرمان اصلی کپکام همچنان Monster Hunter World است که توانسته ۱۴٫۹ میلیون نسخه بفروشد و با اقتدار در صدر جدول پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ کپکام قرار بگیرد. دومین بازی در این فهرست Resident Evil 5 است که همانطور که اشاره شد، تنها ۷٫۶ میلیون نسخه فروخته است. Monster Hunter Freedom 3 با ۴٫۹ میلیون نسخه فروش، Monster Hunter Generations با ۴٫۳ میلیون نسخه فروش و Monster Hunter 4 Ultimate با ۴٫۲ میلیون نسخه فروش، به ترتیب در رتبه‌های هشتم، نهم و دهم فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ کپکام قرار گرفته‌اند.

شاید تنها مورد ناامیدکننده در فهرست کپکام، در بخش بازی‌های مبارزه‌ای و Street Fighter V باشد که تنها موفق به فروش ۴٫۱ میلیون نسخه شده است. این بازی پس Street Fighter 2 Turbo که برروی کنسول SNES عرضه شد، در جایگاه یکی مانده به آخر پرفروش‌ترین بازی‌های سری Street Fighter قرار می‌گیرد. Marvel vs. Capcom Infinite هم به رقم نه چندان خوب ۱٫۴ میلیون نسخه بسنده کرده است تا در رتبه‌ی شصتم پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ کپکام قرار گیرد. در حال حاضر فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ کپکام به شرح زیر است:

  1. Monster Hunter World با ۱۴٫۹ میلیون نسخه
  2. Resident Evil 5 با ۷٫۶ میلیون نسخه
  3. Resident Evil 6 با ۷٫۴ میلیون نسخه
  4. Resident Evil 7 با ۷ میلیون نسخه
  5. Street Fighter 2 با ۶٫۳ میلیون نسخه
  6. Resident Evil 2 Remake با ۵٫۸ میلیون نسخه
  7. Resident Evil 2 با ۴٫۹۶ میلیون نسخه
  8. Monster Hunter Freedom 3 با ۴٫۹ میلیون نسخه
  9. Monster Hunter Generations با ۴٫۳ میلیون نسخه
  10. Monster Hunter 4 Ultimate با ۴٫۲ میلیون نسخه

اگر از بازی‌های مبارزه‌ای فاکتور بگیریم، به نظر می‌رسد این ناشر محبوب حقیقتا به روزهای اوج خود بازگشته است. فقط کافی است نگاهی به فهرست بازی‌هایی که کپکام در سه سال اخیر منتشر کرده است بیاندازید تا متوجه پیشرفت فوق‌العاده‌ی آن‌ها نسبت به نسل قبل شوید. ما در حال حاضر در نسل طلایی کپکامی هستیم که کسی تا پنج سال پیش نمی‌توانست آن را پیش‌بینی کند.

منبع: گیمفا

شاید برایتان جذاب باشد

بازی Saints Row IV: Re-Elected

نقدها و نمرات Saints Row IV: Re-Elected برروی نینتندو سوئیچ منتشر شد

Saints Row IV: Re-Elected یک نسخه‌ی کامل از بازی Saints Row IV است که اصالتا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *