دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / اخبار / شیگرو میاموتو: می‌خواهیم شخصیت‌های‌مان را فراتر از بازی‌های ویدئویی ببریم

شیگرو میاموتو: می‌خواهیم شخصیت‌های‌مان را فراتر از بازی‌های ویدئویی ببریم

سال‌ها پیش زمانی‌که صنعت نوپای بازی‌های ویدئویی به‌خطر افتاده و مسیر نابودی در پیش گرفته بود، شرکت نینتندو با مجموعه‌های خلاقانه و محبوبی چون Super Mario Bros، The Legend of Zelda و Donkey Kong آن را از مرگ حتمی نجات داد. بنابراین شاید هیچ شرکتی بیش از نینتندو حق نداشته باشد نمادها و عناوینش را به صنایع دیگر دنیای سرگرمی نیز صادر کند.

شیگرو میاموتو (Shigeru Miyamoto)

به‌تازگی مصاحبه‌ای جدید از آقای شیگرو میاموتو (Shigeru Miyamoto)، بازی‌ساز افسانه‌ای، در مجله‌ی فامیتسو منتشر شده است که طی آن ایشان با اشاره به صحبت‌های پیشین‌ خود اعلام کردند شرکت نینتندو می‌خواهد شخصیت‌هایش مرز بازی‌های ویدئویی را درهم بشکنند و در سایر صنایع سرگرمی نیز حضور پیدا کنند:

ما قصد داریم شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی‌مان را نه‌تنها در همین صنعت بلکه در زمینه‌های متنوع دیگر نیز گسترش دهیم و این در صورتی انجام بگیرد که تمام ارزش‌ها حفظ شوند. به‌عبارتی دیگر، ما در حال هم‌کاری با شرکت‌های مختلف دیگری هستیم. اگر موفق شویم به این هدف دست پیدا کنیم، می‌توانیم فرصت‌های بیشتری خلق کنیم تا مردم بتوانند در مقیاس بسیار بزرگ‌تری با شخصیت‌های ما ارتباط برقرار کنند.

اگر نگاهی به فعالیت‌های اخیر نینتندو بیندازیم به‌خوبی متوجه‌ی صحبت‌های آقای میاموتو می‌شویم؛ این شرکت هم‌اکنون درحال هم‌کاری با Universal Parks & Resorts برای حضور در پارک‌های تفریحی است و همچنین در برنامه‌هایش انتشار فیلمی جدید از شخصیت ماریو (Mario) در سال ۲۰۲۲ به‌چشم می‌خورد. اگرچه ماجراجویی‌های جدید در خارج از قلمروی بازی‌های ویدئویی ممکن است نینتندو را به دردسر بیاندازد اما اگر روزی ماریو بتواند تاج و تخت میکی ماوس (Mickey Mouse) را به‌عنوان نماد اول دنیای سرگرمی تصاحب کند، به‌خطرش میارزد.

منبع: گیمفا

۰

شاید برایتان جذاب باشد

بخش Zombies Onslaught بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

شایعه: تری‌آرک در حال کار بر روی بخش زامبی نسخه جدید سری Call of Duty است

امروز شایعاتی در فضای مجازی پیرامون تازه‌ترین نسخه‌ی فرنچایز Call of Duty در دسترس قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *