چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹
خانه / اخبار / بازی‌هایی که از ماه ژوئیه به بعد برای پلی‌استیشن ۴ عرضه می‌شوند باید با کنسول پلی‌استیشن ۵ سازگاری کامل داشته باشند

بازی‌هایی که از ماه ژوئیه به بعد برای پلی‌استیشن ۴ عرضه می‌شوند باید با کنسول پلی‌استیشن ۵ سازگاری کامل داشته باشند

یکی از مواردی که شرکت سونی به صورت جدی برروی آن کار می‌کند، پشتیبانی کنسول پلی‌استیشن ۵ از عناوین نسل هشتم است. حال به تازگی طبق گزارشات منتشر شده، به نظر می‌رسد این شرکت قدم دیگری را در راستای محقق کردن این هدف برداشته است. در ادامه با گیم اسکن همراه باشید تا نگاهی به جزئیات تکمیلی این گزارش داشته باشیم.

پلی‌استیشن 4 PS4

طبق گزارشاتی که به تازگی منتشر شده، شرکت سونی به سازندگان گفته است که اگر می‌خواهند بازی آن‌ها از تاریخ ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۰ (۲۳ تیر ۱۳۹۹) برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر شود، حتماً باید این عنوان به صورت کامل با کنسول پلی‌استیشن ۵ سازگاری داشته باشد.

این موضوع به آن معنا است که تمام بازی‌هایی که از اواسط ماه ژوئیه برای تست کردن برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ ارسال می‌شود باید بتواند بدون هیچ مشکلی برروی کنسول پلی‌استیشن ۵ به نمایش در بیاید و این موضوعی است که سازندگان بازی باید به آن توجه داشته باشند.

طبق آخرین تغییراتی که دستورالعمل سازندگان برای عرضه‌ی عناوین خود برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ اعمال شده است، از اواخر ماه آوریل کیت‌های نرم‌افزاری توسعه‌ی پلی‌استیشن ۴ به‌روزرسانی را دریافت کرده است که طبق آن وضعیتی از چگونگی اجرا شدن بازی برروی کنسول پلی‌استیشن ۵ را به شرکت سونی گزارش می‌دهد و این شرکت در آینده برای انجام هماهنگی‌های لازم با توسعه دهندگان تماس می‌گیرد.

اگرچه مطمئناً شرکت سونی همکاری‌های لازم را با سازندگان برای هرچه بهتر اجرا شدن بازی‌های نسل هشتم برروی کنسول پلی‌استیشن ۵ خواهد داشت و همچنین به احتمال قوی این کنسول تا حد زیادی توانایی اجرای بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را دارد اما در نهایت سازندگان باید از مناسب اجرا شدن این عناوین برروی کنسول پلی‌استیشن ۵ اطمینان لازم را کسب کنند.

بنابراین برای انتشار به‌روزرسانی برروی عناوینی که تا قبل از ۱۳ ژوئیه برای شرکت سونی ارسال شده‌اند سازگاری با کنسول‌ پلی‌استیشن ۵ نیاز نیست اما شرکت سونی به شدت آن را به سازندگان توصیه کرده است. اما در مقابل آن، تمام به‌روزرسانی‌ها و پچ‌های بازی‌هایی که پس از این تاریخ برای شرکت سونی ارسال شده‌اند باید به صورت کامل با کنسول پلی‌استیشن ۵ سازگاری داشته باشند.

لازم به ذکر است که ارسال عناوین برای شرکت سونی مدتی قبل از عرضه‌ی رسمی بازی صورت می‌گیرد تا استودیو بتواند مجوزهای لازم برای انتشار بازی خود را به دست بیاورد.

به عنوان مثال اگرچه بازی Ghost of Tsushima در تاریخ ۲۷ تیر ۱۳۹۹ (۱۷ ژوئیه ۲۰۲۰) برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر خواهد شد اما مطمئناً این عنوان، مجوزهای لازم را قبل از تاریخ ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۰ (۲۳ تیر ۱۳۹۹) دریافت کرده است. اگرچه مطمئناً Ghost of Tsushima به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های نسل هشتم به صورت کامل با کنسول پلی‌استیشن ۵ سازگاری خواهد داشت. همچنین طبق گزارشاتی که به دست یوروگیمر (Eurogamer) رسیده است، بازی Thle Last of Us Part II نیز از عناوینی خواهد بود که به صورت ویژه و کاملی با کنسول پلی‌استیشن ۵ سازگاری خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: جیم رایان – پلی‌استیشن ۵ بازی‌هایی دارد که در جای دیگری یافت نمی‌شوند

همچنین روز گذشته بود که شرکت سونی به صورت رسمی زمان برگزاری اولین نمایش با محوریت نسل نهم و کنسول پلی‌استیشن ۵ را معرفی کرد. بنابراین می‌توان انتظار داشت که به‌زودی صحبت‌های بیشتری در رابطه با پشتیبانی کنسول پلی‌استیشن ۵ از عناوین نسل قبلی خواهد شد.

منبع: گیمفا

شاید برایتان جذاب باشد

بازی Call of Duty: Modern Warfare

محتوای بیشتری برای Call of Duty: Modern Warfare عرضه خواهد شد

به تازگی یکی از توسعه‌دهندگان اینفینیتی وارد (Infinity Ward) تایید کرده است که پایان فصل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *