جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹
خانه / بازی‌های ایرانی / ۱۵درصد بازیکنان ایرانی از تماشای بازی دیگران لذت می‌برند

۱۵درصد بازیکنان ایرانی از تماشای بازی دیگران لذت می‌برند

مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در تازه‌ترین بازینگاشت خود این باز سراغ موضوع استریمینگ رفته است. پدیده‌ای که کم‌کم دارد جای پای خود را به‌عنوان یک سرگرمی جذاب در میان مخاطبان بازی پیدا می‌کند.

تماشای بازی سال 1398

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، استریمینگ بازی یکی از روندهای رسانه‌ای رو به رشد در حوزه بازی محسوب می‌شود که خصوصا با ظهور پدیده کرونا شدیدا رشد یافته و جدی شده است. آمار و ارقام اعلام شده توسط پلتفرم‌های اصلی استریمینگ همچون توییچ یا یوتیوب در جهان یا آپارات گیم در ایران گواهی بر این مسئله است که استریمرها در حال باز کردن جای خود در سبد سرگرمی مخاطب‌های بازی هستند.

مطلب مرتبط: مقالات برگزیده بنیاد در ششمین کنفرانس بازی‌های رایانه‌ای: فرصت‌ها و چالش‌ها معرفی شدند

با این رویکرد، بخشی از نتایج پیمایش ملی ۱۳۹۸ بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در این خصوص توسط دایرک در قالب یک بازینگاشت گردآوری و منتشر شده است. در بخشی از این پیمایش از بازیکنان (کسانی که حداقل یک ساعت در هفته با حداقل یکی از سه پلتفرم موبایل، رایانه یا کنسول بازی می‌کنند) در مورد میزان علاقه آن‌ها به تماشای بازی کردن دیگران پرسش شده است. اگر چه تماشای بازی دیگران الزاما به معنای تماشای استریمینگ نیست و علاوه بر آن تماشای بازی والدین، فرزندان و دوستان و … را نیز شامل می‌شود.

برای دریافت فایل این بازینگاشت اینجا کلیک کنید.

منبع: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

شاید برایتان جذاب باشد

مرکز مشاوره و تماس بنیاد ملی بازی های رایانه ای

فعالیت آزمایشی مرکز تماس و مشاوره بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای آغاز شد

مرکز تماس و مشاوره بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌­ای فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *