دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / اختصاصی / معرفی بازی قفلی این ماه | بررسی بازی موبایلی مزرعه‌دار ثروتمند

معرفی بازی قفلی این ماه | بررسی بازی موبایلی مزرعه‌دار ثروتمند

بازی‌هایی که تحت عنوان «قفلی» در گیم اسکن معرفی می‌کنیم، دسته‌ای از محصولات هستند با خصوصیاتی نسبتا مشترک. این محصولات، معمولا شامل ارتقاها و خط سیر پیشرفت‌های ساده و مختصر هستند؛ مراحلشان به هم مرتبط است، گیم‌پلی فنی و تکنیکی ندارند و هر فردی با هر سابقه‌ای در زمینه بازی‌ها می‌تواند از آن‌ها لذت ببرد؛ بیشتر از اینکه چالشی باشند، سرگرم‌کننده و لذت بخش هستند و حس پیروزی و اکتساب را در بازه‌های زمانی کوتاه و متوالی به بازیکن منتقل می‌کنند. به این ترتیب، چنین تولیداتی می‌توانند تبدیل به بازی قفلی شوند و مخاطب می‌تواند ۲۴ی مشغول آن باشد.

بازی موبایلی اندرویدی مزرعه‌دار ثروتمند
نمای فروشگاه به همراه سه کارمند بنده در بازی موبایلی مرزعه‌دار ثروتمند

«مرزعه‌دار ثروتمند» بازی‌ای به سبک مدیریت مزرعه است (اصلا هم از اسمش معلوم نیست). نمونه‌های شبیه به آن تا دلتان بخواهد هست. هم نمونه‌های بهتر هم نمونه‌های ضعیف‌تر. در مزرعه‌دار ثروتمند، بازیکن وظیفه دارد در قالب (فعلا) ۴۹ مرحله، قدم به قدم، زمین، طویله، فروشگاه و … خود را ارتقا دهد و پیشرفت کند. در کنار این ارتقاها، بازی برای هر مرحله یک سری اهداف و ماموریت‌های مشخص تعیین می‌کند که به نوعی هیجان و نمک مراحل است. برای مثال چالش یک مرحله، ممکن است فروختن تعداد مشخصی محصول، یا ارتقا مشخصی از واحدها یا رسیدن به میزان مشخصی از درآمد باشد.

بازی موبایلی اندرویدی مزرعه‌دار ثروتمند
نمای مزرعه در بازی موبایلی مزرعه‌دار ثروتمند

مزرعه

فرآیندهای مزرعه‌دار ثروتمند، متنوع، جالب، هیجان‌انگیز و لذت‌بخش هستند. از مرحله اول، «بهنوش خانم» به عنوان راهنما و مشاور، کنار شما حضور دارد و هر چند مرحله که جلو می‌روید برای توضیح موارد و آیتم‌های جدید به سراغتان می‌آید. توضیحات ایشان کامل است و از بابت راهنمایی بازی، خیالتان راحت باشد. وجود توضیحات متنی در کنار راهنماهای تصویری به بازیکن کمک می‌کند راحت‌تر و سریع‌تر فرآیندهای جدید را یاد بگیرد و بیشتر از بازی لذت ببرد.

زمین شما در مزرعه‌دار ثروتمند، شامل سه قسمت است: زمین کشاورزی، طویله یا گاوداری، استخر پرورش ماهی. این زمین، انباری دارد که به صورت خودکار متصل است به کارخانه. در محل کارخانه تا سقف شش دستگاه، قابلیت احداث دارند. دستگاهایی برای تولید شیر، پنیر، نان، کیک، ماهی سوخاری/دودی و انواع مربا که هر کدام برای خود، جداگانه قابل ارتقا هستند. نکته ارتقاء وسایل این است که باید وسیله مورد نظر را خریداری کرده باشید تا بتوانید آن را ارتقا دهید. نکته غیر جالب این فرآیند، این است که پس از ارتقا باید دستگاه قبلی را خراب کنید و دستگاه جدیدی را نصب کنید.

ارتقای دستگاه‌ها باعث می‌شود بتوانید محصولات جدیدتری تولید کنید. مثل کیک توت‌فرنگی یا مربای انگور. در صورت ارتقای زمین کشاورزی، طویله یا استخر ماهی، میزان تولید محصول، دوبرابر خواهد شد. همچنین سر و وضع مزرعه هم تغییر می‌کند و بفهمی نفهمی مرتب‌تر و تمیزتر می‌شود. در آنِ واحد فقط می‌توانید یک آیتم را ارتقا دهید. در واقع، تمامی فرآیندهای مربوط به ساختمان‌های شهر در مزرعه‌دار ثروتمند تکی هستند.

بازی موبایلی اندرویدی مزرعه‌دار ثروتمند
یکی از جذاب‌ترین خصوصیات بازی مزرعه‌دار ثروتمند، این سامانه پاداش و دستاورد است

شهر

شهر جایی است که ساختمان‌های فناوری، اداره استخدام، اداره بازاریابی، تبلیغات، «اداره شانسی» و سوپرمارکت کنار هم قرار گرفته‌اند. اولین جایی که با آن آشنا می‌شوید، اداره استخدام و اداره شانسی است. از اداره استخدام باید برای فروشگاهتان، فروشنده دست و پا کنید. از اداره شانس هم می‌توانید شانسی جایزه دریافت کنید؛ هفته‌ای یکبار با سهمیه و در صورت تمایل پس از آن با استفاده از الماس. اداره بازاریابی، خدمات مختلفی برایتان دارد که تا خودتان سراغ بازی نروید کامل متوجه آن نخواهید شد. فقط بگویم که کارشناسان بازاریاب در این ساختمان واقعا با تجربه هستند و در مراحل خاصی بسیار به دردتان خواهند خورد. هر مرحله‌ای که دیدید نه در زمین محصولی هست نه در کارخانه وسیله‌ای، با استفاده از خدمات بازاریابی می‌توانید برای نوع محصولات مزرعه و تنوع دستگاه‌های کارخانه تصمیم بگیرید.

ساختمان تبلیغات با روش‌های مختلفی می‌تواند مشتری شما را بیشتر کند. سوپرمارکت هم محلی است برای «جوری جنس»؛ اگر چیزی لازم داشتید و به هر علتی برایتان تولیدش مقدور نبود، می‌توانید از سوپرمارکت آن را تهیه کنید. همانطور که بالاتر گفتم، تمام فرآیندهای مربوط به ساختمان‌ها، تکی انجام می‌شوند. به این معنی که شما نمی‌توانید همزمان دو یا چند آیتم را در ساختمان فناوری ارتقا دهید؛ نمی‌توانید بیشتر از یک روش تبلیغی را همزمان در ساختمان تبلیغات استفاده کنید؛ نمی‌توانید به طور همزمان تمام فروشندگان را تحت آموزش قرار دهید و الی آخر.

تمامی تراکنش‌های داخل بازی بر پایه پول و الماس هستند. هر مرحله با بودجه‌ای مشخص شروع می‌شود. قبل از شروع مراحل، بازیکن می‌تواند آیتم‌های کمکی را با استفاده از الماس برای خود فعال کند: زمان دوبرابر، بودجه دو برابر و چند مورد دیگر. پول را برای خرید و فروش در مزرعه و شهر لازم دارید. ارتقاها، کاشت محصول، خرید دستگاه و همه چیز با خرج درآمد اتفاق می‌افتد. نقش الماس، سرعت بخشیدن به فرآیندها و باز کردن فضاهای بیشتر برای مزرعه و کارخانه است. خوشبختانه، بازی در تخصیص الماس و پول، کاملا بخشنده و منطقی عمل کرده و به هیچ‌وجه حس نخواهید کرد که به زور از شما می‌خواهد الماس استفاده کنید یا بسته‌های افزایشی بخرید.

بازی موبایلی اندرویدی مزرعه‌دار ثروتمند
«نوشین خانم» در نمای شهر بازی موبایلی مزرعه‌دار ثروتمند

رنگ و صدا

از بعد طراحی و نقش و رنگ، با یک محصول خوشگل مواجه هستیم. پر از رنگ و طراحی‌های متفاوت. البته ممکن است در اولین تجربه، «نوشین خانم» کمی وحشتناک به نظر برسد، اما پس از مدتی آن هم درست می‌شود و عادت می‌کنیم. هیچ چیز نازیبایی در مزرعه‌دار ثروتمند نیست. شاید طراحی‌ها تراز اول و خاص نباشند، اما به هر شکل، دچار اشکال هم نیستند. به نظر می‌رسد تیم سازنده به همه چیز توجه کرده‌اند به جز اینکه هنوز یکی از مشتری‌ها پوششی کاملا «ژاپنی» دارد و پلیس ۱۱۰ هم که لباس فرم آبی.

موسیقی بازی هم خوب است؛ نرم و لطیف و آرام. نمی‌شود گفت پس از مدتی، موزیک مزرعه‌دار ثروتمند تکراری نمی‌شود، ولی می‌توان ادعا کرد که با گذشت زمان، دیگر گوش به آن عادت می‌کند و عملا خیلی فرقی نمی‌کند. افکت‌های صوتی اما کمی نیاز به تصحیح دارند. برای مثال، پس از پایان هر مرحله، زمانی که بازی به صفحه انتخاب مراحل برمی‌گردد نوعی افکت صوتی گوش‌خراش و ناملموس پخش می‌شود که هرچه فکر کردم متوجه نشدم چیست یا چه ربطی به مرزعه و امثالهم دارد. صداهای مربوط به هشدار برای برداشت محصول یا رسیدگی به امور فروشندگان هم شبیه به صدای دکمه درخواست کمک از مهماندار هواپیماست.

مزرعه‌دار ثروتمند، بازی خوبی در سبک مدیریت مزرعه است که به لطف راهنمای خوب، انصاف در تخصیص پول و الماس، تنوع مراحل، سیر نرم رو به بالا و گرافیک‌های ساده و دوست‌داشتنی، بهترین گزینه برای قفلی این ماه است.

حتما بازی را امتحان کنید و نظر خودتان را برای ما بنویسید.

دانلود بازی مزرعه دار ثروتمند

دانلود کافه بازار Cafe Bazzar

+۱۶

شاید برایتان جذاب باشد

بازی ریتبون

نقد و بررسی بازی Ritbone | طعم شیرین نوستالژی

سکوبازی جزء پایه‌های صنعت گیم به شمار می‌رود (به نظرم قبلاً هم این را گفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *