حمایت از بازی‌سازان مانع خروج سرمایه مالی و انسانی می‌شود

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی؛ حمایت از بازی‌سازان مانع خروج سرمایه مالی و انسانی می‌شود

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی

حمیدرضا فولادگر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به اینکه صنعت بازی‌های رایانه‌ای دارای جنبه‌های تولیدی و فرهنگی و فصل مشترک هنر، صنعت و فرهنگ است، اظهار داشت: این صنعت اشتغال‌زا بوده و جزء کسب و کارهای نو نیز محسوب می‌شود.

دولت حمایت از صنعت بازی‌سازی را در اولویت قرار دهد

وی با تاکید بر لزوم استفاده از امکانات فناوری اطلاعات و ارتباطات، دنیای الکترونیک و به دنبال آن افزایش توان فناوری های نو، تاکید کرد: ازآنجا که صنعت بازی‌های رایانه‌ای می‌تواند علاوه بر جلوگیری از خروج سرمایه‌های کشور؛ فرهنگ بومی و دینی را ترویج کند، باید دولت حمایت از این صنعت و تلاشگران این عرصه را در اولویت کاری خود قرار دهد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید از تمامی بازی‌سازان اعم از فعالیتهای فردی و همچنین گسترده‌تر در قالب گروهی و شرکتی، حمایت شود و این حمایتها می تواند از طریق اعطای تسهیلات و برداشتن موانع تولید و بهبود فضای کسب و کارهای نوپا و جدید باشد.

مجلس ردیف بودجه خاصی برای بازی های رایانه ای اختصاص دهد

این نماینده مجلس دهم، وظیفه دولت برای زمینه سازی حمایت از بازی سازان را مهم و اساسی عنوان کرد و گفت: دولت باید با شیوه های مختلف همچون اعطای تسهیلات ارزان‌تر از تسهیلات بانکی حمایت کند به عنوان مثال اگر به همه تسهیلات ۱۴ یا ۱۸ درصدی داده می شود به بازی سازان تسهیلاتی با سود کمتر بدهند.

فولادگر با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی هم حمایت‌های لازم را از بازی‌سازان و تلاش‌گران این صنعت خواهد کرد، گفت: تلاش می‌کنیم ردیفی در بودجه برای کارهای تولیدی بازی‌سازی اختصاص یابد.

منبع: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

دسته‌بندی

آخرین نظرات