سه شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
خانه / اختصاصی / بررسی بازی موبایلی لاین بازی | نقطه خط چین فضایی

بررسی بازی موبایلی لاین بازی | نقطه خط چین فضایی

سبکفکری/پازل
سازندهلاین بازی
رده‌بندی سنیندارد!
بستراندروید

وصل کردن نقاط روی صفحه، یکی از قدیمی‌ترین و باحال‌ترین فعالیت‌های روی کاغذ بود. در کتاب‌ها، مجلات و حتی پیک‌های بهاری هم از اینجور چیزها داشتیم که البته بعداً تبدیل شد به الگوهای تمرین برای خوشنویسی، و هرچه لذت درونش بود خشک شد! اما ذات وصل کردن تعدادی نقطه به هم، جذاب و باحال است و می‌شود با وضع چند قانون به این فرآیند ساده، چالش و رقابت اضافه کرد. امروز در گیم اسکن می‌خواهیم با محصولی موبایلی آشنا شویم که دست به همین کار زده و به نتیجه‌ی جالبی رسیده است. برویم ببینیم چالش وصل کردن نقاط به هم چیست.

بررسی بازی ایرانی موبایلی اندرویدی مستقل فکری لاین بازی

«لاین بازی» محصولی اندرویدی ساخته شده توسط «لاین بازی» است که ما نسخه‌ی b۱.۳.۱ آن روی کافه بازار را مورد بررسی قرار داده‌ایم. بازی با +۲۰۰۰ دانلود و ۴۱۰ نظر به نمره‌ی ۴.۷ رسیده و در حال حاضر (بهار ۱۴۰۰) ۳۰ مگابایت حجم دارد. در این محصول، شما وظیفه دارید نقاطی که گوشه‌های یک سری اشکال هندسی خاص هستند را به ترتیب بهم وصل کنید.

چالش اصلی در همین «ترتیب» است چون نمی‌توانید از یک نقطه، دو بار پشت سر هم رد شوید. به عبارتی اگر بخواهیم روی کاغذ توضیح بدهیم، باید در یک حرکت و بدون برداشتن خودکار این کار را بکنید. در مراحل ابتدایی و در برخورد با بعضی از شکل‌ها پیدا کردن الگو و ترتیب، چالشی خواهد بود اما پس از مدتی می‌توانید قلق کار را پیدا کنید و سرعتتان بیشتر خواهد شد. سرعت در لاین بازی مهم است!

بازی، زمان پیدا کردن پاسخ‌ها را محاسبه می‌کند و بر اساس آن (و شاید علاوه بر آن با احتساب تعداد حرکات) ضریب هوش بازیکن را اعلام کرده و از او می‌خواهد با ادامه دادن، ضریب IQ را افزایش دهد و این یک انگیزه‌ی خوب و باحال برای من و شماست که با خودمان رقابت و پیشرفت کنیم و بدین وسیله، تکرارپذیری محصول افزایش می‌یابد.

از طرف دیگر، در برخی مراحل، شکل‌هایی که می‌خواهیم بسازیم پیچیده هستند و سازنده با قرار دادن نقاطی که جهت حرکت را برعکس می‌کنند به چالش کار افزوده که حقیقتاً در چند مورد ممکن است تا یک ربع در حال وصل کردن نقطه‌ها به هم باشید از آخر هم به نتیجه‌ی خاصی نرسید. این‌جاست که می‌توانید از کمکی‌ها بهره‌مند شوید تا چند حرکت ابتدایی برایتان نمایش داده شوند.

بازی ایرانی لاین بازی

مراحل لاین بازی بر اساس سیارات منظومه‌ی شمسی دسته‌بندی شده‌اند. اگر به خورشید برسید خداوندگار کهکشان خواهید بود! با کامل کردن تمام چالش‌های هر دسته می‌توانید وارد سیاره‌ی بعدی شوید که برای خودش پشت زمینه‌ی اختصاصی و شکل‌های تازه دارد. البته که در لاین بازی، شکل تکراری هم داریم؛ اگر به صورت قفلی و پیوسته بازی کنید تکراری‌ها را بیشتر می‌بینید.

اما در مجموع، تعداد و تنوع اشکال بالاست و به همان میزان هم سرگرم‌کنندگی و تکرارپذیری. از جمله موارد دیگری که کمک می‌کند در طول مسیر خسته نشوید تغییر رنگ خطوط و نقطه‌ها با هر بار شروع چالش‌هاست که هم ظاهر محصول را زیبا کرده هم چشم را خسته نمی‌کند و از تکراری شدن تصاویر می‌کاهد.

بازی موبایل لاین بازی

ظاهر لاین بازی زیباست. استفاده از رنگ‌های نئونی و فضاهای فرازمینی در کنار کلیدها و آیکون‌های غیرهندسی و بی‌گوشه، کاربرد رنگ‌های زیاد و مختلف و رعایت تم رنگی در مراحل و پشت زمینه‌ها و بهره‌گیری از قلمی ساده و آشنا، همه باهم کاری کرده‌اند که با محصولی تمیز و شیک روبه‌رو هستیم که به خوبی فضای «فضایی‌اش» را ارائه می‌دهد و حتی شاید گاهی تصور کنید شکل‌های درون مراحل شبیه به آدم‌های فضایی یا صورت‌های فلکی هستند (شاید در لاین بازی ۲، بازی‌ساز این مورد را به شکل مستقیم در بازی‌اش پیاده کند). تنها اشکال طرح و گرافیک در صفحه‌ی نمایش، اعداد مراحل بود که به نظر می‌رسد به خاطر اشکال در کدهای منبع باشد.

مطلب مرتبط: معرفی بازی موبایلی دنیای مربع | چهارگوش‌های خوش اخلاق

بازی موبایلی لاین بازی

صدا و موسیقی وضعیت خاصی دارند: صدا هست ولی موزیک قطع می‌شود. با اجرای بازی، یک قطعه‌ی کمینه و کوتاه که مناسب با فضاهای فرازمینی و بین ستاره‌ایست شروع به پخش شدن می‌کند؛ این صدا در طول تمام صفحه‌های انتخاب مراحل، انتخاب دسته‌ها، فروشگاه و درون مرحله بدون تغییر و شروع مجدد در حال پخش خواهد بود تا وقتی که تمام شود و بعد از آن دیگر خبری از آهنگ نیست. این اتفاق هم جالب است هم جالب نیست و بهتر است سازنده وضعیت موسیقی را مشخص کند که بالاخره هست یا نیست. اما صداها مشکلی ندارند و برای کارهای مختلف، جلوه‌های ساده و مرتبطی اجرا کرده‌اند که سر جایش نشسته و هم راستا با فضاست.

بررسی بازی ایرانی موبایلی اندرویدی مستقل فکری لاین بازی

سامانه‌ی درآمدزایی لاین بازی بر محور سکه و تماشای تبلیغ است. با تماشای تبلیغ یا خرید مستقیم می‌توانید سکه کسب کرده و از آن‌ها برای باز کردن راهنمایی چالش‌ها استفاده کنید. نکته‌ی خاصی در این مورد نیست و همین موضوع باعث شده کاربرد فروشگاه در بازی بسیار کم شود. از یک طرف با کمی تکرار و دقت می‌شود تمام چالش‌ها را بدون استفاده از راهنما رد کرد.

از طرف دیگر اگر هم فرض کنیم کسی برای تک تک مراحل از راهنما استفاده کند خیلی زود به انتها می‌رسد و از آن به بعد، دیگر نمی‌تواند کاری با سکه‌هایش بکند. بهتر است سازنده (برای لاین بازی ۲) روی مقولات بیشتری برای خرج سکه (مثل باز کردن مراحل خاص/جانبی، باز کردن سیارات زودتر از موعد، رفتن به کهکشان بعدی و این چیزها) مانور بدهد یا از عامل ثانوی برای ورود به مراحل مثل سوخت یا نور بهره ببرد.

اگر به چالش‌های هندسی و فکری علاقه دارید و اگر از طرفداران قدیم نقطه بازی و وصل کردن نقاط متقاطع به هم هستید بدون اتلاف وقت با استفاده از لینک پایین، لاین بازی را نصب و تجربه کنید و برای ما بگویید که آیا به نظرتان این محصول به اندازه‌ی کافی چالش‌برانگیز هست یا «برایتان مثل آب خوردن بود؟». همچنین بگویید به نظرتان چرا در این بازی خبری از دکمه‌ی «برگشت» نیست و فقط با دکمه‌های اندروید می‌شود بک زد به صفحه‌های قبلی؟ آیا منظور بازی‌ساز این بوده که راه برگشتی نیست یا «آخ! یادش رفته؟» یا اصلا اعتقادی به حرکت رو به عقب ندارد و شعارش «همیشه رو به جلوست؟»

سرگرم‌کنندگی و تکرارپذیری۴ از ۵
طراحی و گرافیک۳.۵ از ۵
صدا و موسیقی۳ از ۵
سامانه درآمدزایی۲.۵ از ۵
دانلود بازی لاین‌بازی

دریافت بازی لاین‌بازی از بازار

+۱۳

شاید برایتان جذاب باشد

بازی موبایل Mighty Doom

بازی موبایل Mighty Doom معرفی شد

بازی Mighty Doom یک اسپین آف موبایلی از سری DOOM است که مخفیانه و بدون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *