جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸
خانه / بازی‌های ایرانی / بازینگاشت چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران منتشر شد

بازینگاشت چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران منتشر شد

چهارمین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران در سال ۱۳۹۷ با عنوان IGL2018 با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عنوان عهده‌دار برگزاری رویداد و شرکت مکعب به عنوان مجری مسابقات از تاریخ ۶ شهریورماه تا ۱۶ شهریورماه، به میزبانی برج میلاد تهران برگزار شد. در این میان برندهای ایرانسل، رانی، سامسـونگ، فروشگاه پاسارگاد، مُدیسه و MSI اسپانسر مسابقات بوده‌اند.

بازینگاشت-چهارمین-لیگ-بازی‌های-رایانه‌ای-ایران

این رویداد با استقبال بیسابقه ورزشکاران الکترونیک همراه بود و با بیش از ۱۲هزار بلیت ثبت شده، رکورد جدیدی را به دست آورد که با احتسـاب تیم‌های ۵نفره حاضر برای رشته Counter Strike: GO در مجموع ۱۲۲۷۲ بلیت برای مسـابقات مختلف آن به ثبت رسید. بازینگاشت حاضر مروری دارد بر مهم‌ترین آمار و ارقام حاصـل از این رویداد که با توجه به محدودیت‌های موجود در گردآوری و دسـته‌بندی داده، عمدتا متمرکز بر اطلاعات قابل ارائه از رشــته‌های مختلف مسابقه است. همچنین در برخی موارد، اعداد با هدف قرائت سادهتر گِرد شده‌اند.

ورزش‌های الکترونیک یا Esports گونه‌ای از رقابت میان افراد است که از طریق بازی‌های ویدیویی صورت می‌گیرد. این شاخه ورزشی در جهان به شکل چشـمگیری در حال محبوب‌شدن بوده و روز به روز به تعداد ورزشکاران دیجیتال و تماشاچیان آن افزوده می‌شود. فروش بلیت، حق پخش، جذب تبلیغات و اسپانســـرشیپ از مهمترین جریان‌های درآمدی ورزش‌های الکترونیک هستند که رشد سریع آن‌ها موجب شده جذابیت این شاخه ورزشی بیش از پیش به چشم بیاید.

می‌توانید فایل PDF این بازینگاشت را از اینجا دانلود کنید.

منبع: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

شاید برایتان جذاب باشد

جوایز برگزیدگان هکاتون بازی‌های جدی 1398 تهران

جوایز برگزیدگان هکاتون بازی‌های جدی ۱۳۹۸ تهران، در سازمان منطقه آزاد کیش اهدا شد

جوایز هکاتون بازی‌های جدی ۱۳۹۸ تهران، طی مراسمی با حضور سید صادق پژمان مدیرعامل بنیاد …

یک نظر

  1. ۱۲۲۷۲ بلیت؟؟؟؟؟؟ بابا ایول

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *