سه شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹
خانه / اختصاصی / اولین نشست تخصصی ایدونو | ایدونوگیم

اولین نشست تخصصی ایدونو | ایدونوگیم

ایدونوگیم، رویدادی برای هم‌نشینی اکوسیستم بازی‌سازی ایران است. فضایی که شرکت‌های بازی‌ساز، استارتاپ‌های نوپا، نهاد‌های دولتی، شتاب‌دهنده‌ها و دانشجویان علاقه‌مند دور هم جمع می‌شوند و به اشتراک تجربیات خود می‌پردازند. این رویداد، برنامه‌ای برای شبکه‌سازی و تعاملات بیش‌تر آن‌ها است تا آینده این صنعت را بهتر از گذشته کنند؛ نیازی که بیشتر از هر زمان دیگری احساس می‌شود: نیاز به گفت‌وگو، انتقال تجربه و پیشرفت!

رویداد ایدونو اکوسیستم بازی‌سازی ایران

ایدونوگیم، برنامه‌ای گفت‌وگو محور است که سعی در بیان نکات جدی و ناب در صنعت بازی‌سازی دارد. چهار پنل تخصصی با موضوعات روندهای بازی‌های دیجیتال در ایران و جهان،‌ راهکار‌های بقای استودیوهای کوچک بازی‌سازی، تجاری‌سازی بین‌المللی بازی‌ها و تبلیغات در بازی‌های موبایلی، امکان انتقال دانش و تجربه را بین فعالان این عرصه فراهم می‌آورد.

پنل اول: بررسی روند‌های امروز و آینده صنعت بازی‌های دیجیتال

در این پنل، درباره تکنولوژی‌های آینده صنعت بازی‌سازی و اثرات بازی‌های مبتنی بر واقعیت مجازی و افزوده صحبت می‌شود. همچنین روند رقابت بازی‌های کنسولی، موبایلی و آنلاین بیشتر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این پنل با حضور آقایان نصیری (معاون پژوهشی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای)، بهفرراد (مدیرعامل شرکت یارا)، کوزه‌گران (مدیر بازاریابی استودیوی اردیبهشت) و وفانژاد (سردبیر سایت ویجیاتو) برگزار می‌شود.

پنل دوم: بررسی راهکار‌های بقای استودیو‌های کوچک در صحنه رقابت

در پنل دوم این نشست به بررسی راهکار‌های بقا و زنده ماندن استودیو‌های کوچک و نوپا در رقابت سنگین این روزها پرداخته می‌شود. مباحثی مثل استودیوهای بازی‌سازی برای نتیجه گرفتن در بازار باید به چه فاکتورهایی توجه کنند؟ محصولات خلاقانه بهتر است یا درآمدزا؟ بنابراین درباره مدل درآمدی آن‌ها و نقش شتاب‌دهنده‌ها در پیشرفت و حرکت رو به جلوی استارتاپ‌های صنعت گیم بحث خواهد شد.

در این پنل، آقایان نادعلی زاده (مدیر استودیوی تاد)، شهیدی (مدیر استودیوی Black Cube Games)، نیکوهمت (مدیر راتاگیمز)، و عباسی (مدیر بازاریابی Quiz Of Kings) حضور دارند.

پنل سوم: چگونگی تجاری‌سازی بازی‌های تولید داخل در عرصه‌ی بین‌المللی

فروش و کسب درآمد دلاری، اتفاقی است که شرکت‌های بازی‌ساز ایرانی بسیار دنبال آن بوده و به کمک آن، جهش بزرگی خواهند داشت. رسیدن به این مقصود، ملزومات و بایدهایی دارد که موضوع بحث این نشست در پنل سوم است. کدام کشورها، با کدام استراتژی و تحت چه شرایطی برای فعالیت بین‌المللی مناسب هستند؟ چگونه می‌توان ارتباط مؤثری با دیگر کشورها برقرار کرد؟ در این پنل، سعی در بیان راهکارهای فعالیت بین‌المللی است.

آقایان طه رسولی (مدیر شتاب‌دهنده آواگیمز)، محمد زهتابی (مدیر استودیوی پاییزان) و امیرحسین ناطقی (مدیر Quiz Of Kings) و حسن مهدی اصل (مدیر شرکت سورنا) مدعوین این قسمت از رویداد ایدونوگیم هستند.

پنل چهارم: تبلیغات در بازی‌های موبایلی

این پنل به بررسی چگونگی تبلیغات موثرتر در بازی‌های موبایلی و اثر آن در محبوبیت بازی‌ها می‌پردازد. همچنین به عنوان یکی از مدل‌های درآمدی مهم بازی‌سازان، تبلیغات خاص موبایلی می‌تواند جذابیت داشته باشد.

یک سخنرانی ویژه

برنامه‌ی دیگر این رویداد، یک ساعت صحبت درباره موضوعی جذاب در حوزه‌ی بازی است. مهمان و موضوع این قسمت از برنامه را به زودی در شبکه‌های اجتماعی این رویداد خواهید دید.

این رویداد بازی‌سازی در تاریخ پنج‌شنبه ۱۲ دی‌ماه برگزار می‌شود.

آدرس محل برگزاری: تهران، تقاطع بزرگراه کردستان و خیابان ملاصدرا، نبش زاینده‌‌رود شرقی، پلاک ۲۴، مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان

لازم به ذکر است که وب‌سایت گیم اسکن حامی رسانه‌ای این رویداد بوده و شما می‌توانید از طریق لینک زیر در این رویداد ثبت نام کنید.

ثبت نام در اولین نشست تخصصی ایدونو

شاید برایتان جذاب باشد

کارگاه های مجازی سواد بازی خانواده

کارگاه های مجازی سواد بازی ویژه والدین

آنچه مسلم است اینکه این روزها کاربران بازی­های ویدئویی، والدین و معلمان هر کدام به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *