سه شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
خانه / اختصاصی / ۱۵ نکته‌ای که باید پیش از تجربه بازی Assassin’s Creed Valhalla بدانید

۱۵ نکته‌ای که باید پیش از تجربه بازی Assassin’s Creed Valhalla بدانید

پس از استراحتی یکساله، Assassin’s Creed با یک بازی جدید که ادامه‌دهنده فرمول موفق چند نسخه اخیر این مجموعه است، بازگشته! Valhalla قرار است یک تجربه گسترده و وسیع جهان باز اکشن نقش‌آفرینی دیگر را به بازیکن‌ها ارائه بدهد و اطلاعاتی که Ubisoft تابه حال راجع به آن منتشر و امتیازاتی که بازی کسب کرده، باعث شده تا برای تجربه این بازی هیجان‌زده شویم. حالا که این نسخه جدید از سری اسسینز کرید منتشر شده است، در این مقاله می‌خواهیم شما را با ۱۵ نکته مهمی که باید قبل از انجام بازی Assassin’s Creed Valhalla بدانید، آشنا کنیم.

سفر به انگلستان در نقش یک جنگجوی وایکینگی

پس از آنکه Assassin’s Creed Origins در سال ۲۰۱۷ ما را از لحاظ زمانی به قبل از هر نسخه‌ای از این مجموعه برد و سپس با Odyssey این روند ادامه یافت تا بیشتر با ریشه‌های شکل‌گیری دو فرقه اسسین‌ها و تمپلارها و جنگ بزرگ میان آن‌ها آشنا شویم، Valhalla این‌بار قرار است یک پرش زمانی نسبتا چشمگیر را داشته باشد و ما را به قرن نهم میلادی (حدود ۳۰۰ سال قبل از نسخه اول Assassin’s Creed) ببرد؛ درست در زمان حمله وایکینگ‌ها به سرزمین انگلستان. بازیکن‌ها در این عنوان، کنترل ایور (Eivor) را در دست می‌گیرند، یک جنگجوی وایکینگی که قبیله خود را از اقیانوس به انگلستان هدایت کرده و به آن‌ها کمک می‌کند تا در سرزمین‌های جدید برای خود بناهایی بسازند و ساکن شوند. البته همه این ماجراها در چارچوب یک داستان در دنیای مدرن و امروزی اتفاق می‌افتند، جایی که لیلا حسن، باری دیگر به عنوان قهرمان داستان بازخواهد گشت.

دشمنانی که بر سر راهتان قرار خواهند گرفت

همان‌طور که احتمالا حدس زده‌اید، پادشاهان و سران سرزمین انگلستان اصلا قرار نیست رفتار دوستانه‌ای با مهاجمان وایکینگی در مرزهای خود داشته باشند و این بدان معناست که دشمن اصلی شما، سرزمین انگلستان و پادشاهی‌های آن، یعنی نورثمبریا، ورسکس، مرسیا و آنگلیای شرقی هستند. بنابراین ایور با عده‌ای، متحد و هم‌پیمان می‌شود تا به جنگ این پادشاهی‌ها برود و سهمی از این سرزمین‌های خارجی را به‌دست آورد.

البته پادشاهی‌های انگلستان تنها دشمن‌هایی نخواهند بود که ایور باید با آن‌ها روبه‌رو شود. گروهی از وایکینگ‌ها که با نام پسران راگنار لادبروک شناخته می‌شوند (آن‌ها از پیروان این جنگجوی افسانه‌ای هستند و سریال تلویزیونی وایکینگ‌ها، محصول شبکه History درباره این شخصیت ساخته شده است) نیز در انگلستان حضور دارند و با ایور برخوردهایی خواهند داشت.

آشنایی بیشتر با تاریخچه مجموعه

تا به اینجای کار، به اندازه کافی درباره انگلستان، وایکینگ‌ها و خط داستانی مدرن بازی صحبت کرده‌ایم. اما اسسین‌ها و تمپلارهای واقعی چه می‌شوند؟ هرچه باشد این مجموعه در اصل درباره آن‌هاست. خب در دو نسخه گذشته Assassin’s Creed با دو فرقه Hidden Ones و Order of the Ancients و درگیری میان این دو آشنا شدیم و بخشی از Valhalla (احتمالا ساعت‌های اولیه بازی) نیز قرار است همچنان به همین ماجرا بپردازد و ارتباطات میان ایور، Hidden Ones و جنگ باستانی آن‌ها را به ما نشان بدهد. توسعه‌دهندگان این بازی بر روی این نکته تاکید زیادی کرده‌اند که طرفدارانی که علاقه‌مند به تاریخچه و Lore این مجموعه هستند، در Valhalla موارد هیجان‌انگیزی خواهند یافت. لازم به ذکر است که میان دو بازی Origins و اولین نسخه از این سری، یک فاصله زمانی بسیار بزرگ وجود دارد که تابه حال به آن پرداخته نشده است، بنابراین امیدواریم که Valhalla پلی میان این دو عنوان باشد و کمی از داستان‌های این دوره برایمان بگوید.

و حالا ایور

ایور دقیقا کیست و چه پس‌زمینه داستانی‌ای دارد؟ پدر و مادر او در سنین جوانی کشته شده‌اند و پادشاه فوربرگ، استایربورن، سرپرستی او را برعهده گرفت و ایور را مانند فرزند خود بزرگ کرد. این بدان معنی است که او یک برادر نیز دارد، پسر استایربورن، سیگورد استایربورن سان که پنج سال از ایور بزرگتر است و راه پدر خود را ادامه داد تا یک جنگجو شود و ایور، دست راست اوست. رابطه‌ها و درگیری‌های احتمالی‌ای که ممکن است میان این دو رخ بدهد، می‌تواند داستان‌های جالبی را برای بازی رقم بزند.

مطالب مرتبط:

قابلیت انتخاب جنسیت

Assassin’s Creed Odyssey برای اولین بار در سری به شما این امکان را می‌داد تا از میان دو شخصیت اصلی مذکر یا مونث که دو برادر و خواهر دوقلو با نام‌های الکسیوس و کاساندرا بودند، یکی را انتخاب کنید و بازی را به‌طور کامل با او پیش ببرید. این ویژگی در Valhalla با مقداری تفاوت وجود دارد. ایور در اینجا بدون شک، قهرمان اصلی داستان است، اما شما می‌توانید جنیست او را تغییر بدهید. این یعنی که شما در ابتدای بازی، جنیست ایور را مشخص می‌کنید، اما در هر نقطه از بازی که بخواهید، می‌توانید آن را تغییر بدهید. سازندگان ادعا کرده‌اند که راهی منطقی برای چگونگی عملکرد این ویژگی پیدا کرده‌اند که کاملا با آنیموس و تاریخچه مجموعه هماهنگ باشد.

بازی Assassin's Creed Valhalla

آشنایی با نقشه بازی

جهان و نقشه بازی‌های این مجموعه، همیشه یکی از بزرگترین نقاط قوت سری اسسینز کرید بوده‌اند و این مورد درباره Valhalla نیز صدق می‌کند. Ubisoft گفته است که دنیای این بازی نسبت به نقشه گسترده و وسیع Odyssey، کمی بزرگتر است. این عنوان به شما اجازه می‌دهد تا به پادشاهی‌های ورسکس، نورثمبریا، آنگلیای شرقی و مرسیا سفر کنید. البته مکان‌های دیگری از جمله چند شهر مانند لندن، وینچستر و جورویک (یورک امروزی) نیز در بازی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها هم بازدید کنید. در همین حال، قسمتی از کشور نروژ نیز در نقشه بازی موجود خواهد بود و احتمالا ساعات اولیه بازی در این منطقه جریان داشته باشد.

سیستم جدید ماموریت‌ها

یکی از جالب‌ترین تغییراتی که Ubisoft در بازی Assassin’s Creed Valhalla اعمال کرده است، چگونگی عملکرد سیستم ماموریت‌های (کوئست‌ها و ساید کوئست‌ها) بازی است. در این نسخه، دیگر از سیستم قدیمی و سنتی ماموریت‌های فرعی خبری نیست.

کارگردان روایی بازی، دربی مک‌دویت در اینباره می‌گوید: «یکی از اولین سوالاتی که در هنگام ساخت Assassin’s Creed Valhalla ما از خود پرسیدیم این بود که آیا آن سیستم ماموریت‌های قبلی با یک مهاجم وایکینگ که به یک کشور دیگر حمله می‌کند، سازگار است یا خیر؟ بعد از مقداری مشورت، ما تصمیم اولیه خود را برای تغییر این فرمول معمول در بازی‌های نقش‌آفرینی گرفتیم تا بیشتر بر روی روایت داستان‌های طولانی و ماجراهای گسترده‌تر تمرکز کنیم. بنابراین اکنون در این عنوان، بازیکن به جای این‌که یک داستان طولانی را در قالب صد داستانک تجربه کند، چندین داستان کلیدی حماسی را تجربه خواهد کرد که هریک به اندازه یک فیلم، طول می‌کشند. بسیاری از این داستان‌ها به انگیزه‌ها و ماجراهای شخصی ایور متصل می‌شود، بعضی از آن‌ها ممکن است حالت یک داستان مستقل‌تر را داشته باشند، اما همگی آن‌ها به ایور و قبیله او مرتبط خواهند بود.»

سیستم World Events

علاوه بر این خط‌های داستانی گسترده و طولانی، در Assassin’s Creed Valhalla بازیکن‌ها می‌توانند یکسری ماموریت‌های اختیاری و کوچکتر را نیز انجام دهد. این ماموریت‌های فرعی با استفاده از سیستم World Events به وجود می‌آیند و این یعنی مانند نسخه‌های پیشین، این ماموریت‌ها در نقشه شما یا کوئست لاینتان قرار نمی‌گیرند و برای پیدا کردنشان شما باید خودتان جست‌وجو کنید تا شاید به یکی از آن‌ها بربخورید. اینطوری بازی حالت واقع‌گرایانه‌تری دارد.

مک‌دویت درباره این ساختار جدید بازی می‌گوید: «با استفاده از این حالت، ما فضای زیادی برای لحظات داستانی کوچکتر و صمیمی‌تر داریم که در سراسر نقشه بازی پراکنده شده‌اند و ما اسم آن را سیستم World Events می‌نامیم. در این حالت، اتفاقات کوچک و بی‌شماری در بازی رقم می‌خورند که باعث به وجود آمدن داستان‌های جانبی و برخوردهای سورئال می‌شوند و بازیکن می‌تواند در صورتی که بخواهد، درگیر آن‌ها شود. آن‌ها در کوئست لاگ شما قرار نمی‌گیرند، بلکه از طریق گشتن و کنجکاوی کردن می‌توانید به این موارد دست پیدا کنید.»

بازی Assassin's Creed Valhalla

سیستم پیشرفت جدید

با توجه به این‌که Assassin’s Creed اکنون کاملا به یک مجموعه بازی نقش‌آفرینی تبدیل شده است، طبیعتا انتظار دارید که توسعه‌دهندگان اهمیت زیادی به طراحی سیستم پیشرفت بازی بدهند و این انتظار کاملا به جاست. در Valhalla سیستم پیشرفت نسخه‌های پیشین دچار تغییر و تحولاتی شده است و این‌بار به جای سیستم سطح‌بندی گذشته، شاهد سیستم سطح‌بندی قدرت هستیم که این مورد باتوجه به مهارت‌هایی که به‌دست آورده‌اید، تعیین می‌شود.

این بدان معناست که در بازی، یک سیستم درخت مهارت عمیق و پرجزئیات نیز وجود دارد. یکسری از مهارت‌های بازی، اکنون به عنوان لوت وجود دارند و شما می‌توانید آن‌ها را باز کنید. همچنین، بازیکن‌ها می‌توانند از طریق کتاب‌های دانش، مهارت‌های جدیدی مانند حملات مرگبار را باز کنند.

مبارزات

مبارزات مجموعه Assassin’s Creed در سال‌های اخیر با هر بازی‌ای به‌طور پیوسته در حال تغییر و بهبود است و به نظر می‌رسد Valhalla نیز قصد دارد این روند را ادامه دهد. مهم‌ترین ویژگی جدید مبارزات این بازی، قابلیت استفاده از دو سلاح است. این‌بار شما می‌توانید به‌طور همزمان از دو سلاحی که می‌خواهید، استفاده کنید و همچنین می‌توانید همزمان دو سپر هم داشته باشید. دشمن‌های شما در این عنوان نیز بر اساس ۲۵ الگوی منحصر به فرد طراحی شده‌اند که هرکدام از راه‌های مخصوص به خود، شما را به چالش می‌کشند. دشمنان شما همچنین می‌توانند از محیط، به نفع خود استفاده کنند، در هنگام نبرد با یکدیگر هماهنگ شوند یا حتی در بعضی از مواقع، سبک مبارزه ایور را یاد بگیرند.

مخفی‌کاری

از آن‌جایی که اسسینز کرید در حال حاضر نسبت به نسخه‌های اولیه خود بسیار متفاوت است، به یاد آوردن این نکته که این سری در اصل یک بازی در سبک مخفی‌کاری بوده، مقداری سخت است. مطمئنا هنوز هم مخفی‌کاری، بخش مهمی از این سری مجموعه است، اما بدون شک به حاشیه رانده شده و مکانیک‌های این بخش نیز دیگر مقداری قدیمی و کم‌عمق هستند.

با این‌حال اما Valhalla قرار است مقداری تغییر و بهبود در این زمینه داشته باشد. قابلیت پنهان‌کاری اجتماعی (Social Stealth) باری دیگر بازگشته است و شما مجبورید تا از آن استفاده کنید، زیرا یک مهاجم وایکینگ نمی‌تواند به شهرهای انگلستان وارد شود و شما برای نفوذ به شهرهای مختلف باید از این قابلیت بهره ببرید. همچنین هیدن بلید معروف و دوست‌داشتنی نیز بازگشته است و در کشتار یک ضربه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته ممکن است در بعضی از موقعیت‌ها شاهد یکسری QTE برای کشتن دشمن‌ها باشیم.

بازی Assassin’s Creed Valhalla

جنگ‌ها و نبردها

جنگ و غارت، یکی از مهم‌ترین کارهای وایکینگ‌هاست و به نظر می‌رسد در Assassin’s Creed Valhalla قرار است این موضوع اهمیت بالایی داشته باشد. شما می‌توانید با جمع‌آوری تعدادی سرباز (که می‌توانید آن‌ها را به استخدام خود دربیاورید) به دهکده‌ها و شهرهای مختلف رفته و به آنجا حمله کنید. همچنین این بازی، شامل یکسری جنگ‌های وسیع و گسترده مانند نبردهای تسخیر در Odyssey نیز می‌شود که جزو لحظات مهمی از بازی خواهند بود و شما در هنگام حمله به قلعه‌ها، جنگجویان وایکینگی خود را رهبری خواهید کرد.

انتخاب‌ها

درست مانند Odyssey، انتخاب‌ها در Assassin’s Creed Valhalla نیز بسیار مهم هستند و به روایت داستان بازی شکل می‌دهند. Ubisoft خیلی در مورد این بخش، اطلاعاتی منتشر نکرده، اما گفته شده که بازی می‌خواهد از لحاظ تاریخی، کاملا دقیق باشد. بنابراین انتخاب‌های شما بیشتر بر روی انگیزه‌ها و ماجراهای شخصی ایور و داستان‌های دیگری که در طول بازی رقم می‌خورند، تاثیر خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:

عناصر اسطوره‌شناسی

Assassin’s Creed همیشه اشاره‌هایی به خیال‌پردازی و عناصر فانتزی داشته، اما در سال‌های اخیر، این عناصر بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند. دو بازی Origins و Odyssey و مخصوصا بسته‌های گسترش دهنده‌شان، تمرکز زیادی بر روی موارد فانتزی و افسانه‌ای داشته‌اند و Valhalla نیز مانند آن‌ها از این قاعده پیروی می‌کند. توسعه‌دهندگان گفته‌اند که عناصر افسانه‌ای و مربوط به اسطوره‌شناسی وایکینگ‌ها، نقش بزرگی در این عنوان خواهد داشت و قرار است برخی از افسانه‌های معروف این فرهنگ در Valhalla به تصویر کشیده شوند. برخی از داستان‌های بازی نیز ریشه در واقعیت دارد. همچنین موجوداتی مانند یک گرگ عظیم‌الجثه به نام Black Shuck، دختران لریون و دیگر شخصیت‌های افسانه‌ای در این بازی حضور خواهند داشت.

بازی Assassin’s Creed Valhalla

نسخه نسل بعدی بازی

مانند بسیاری از بازی‌های بزرگ و مطرح امسال، بازی Assassin’s Creed Valhalla در کنار رایانه‌های شخصی، PS4 و Xbox One برای سه کنسول نسل نهمی PS5، Xbox Series X و Series S در دسترس خواهد بود. این عنوان در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) برای تمام پلتفرم‌ها به جز PS5 منتشر شد و سپس در ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) برای کنسول نسل نهمی شرکت سونی عرضه می‌شود. نسخه نسل نهمی این بازی شامل وضوح تصویر بالاتر، کیفیت سایه بیشتر و مدت زمان بارگذاری کمتری می‌شود. در ضمن به‌روزرسان نسل نهمی این عنوان هم در پلی‌استیشن و هم در اکس‌باکس به صورت رایگان در دسترس است.

شاید برایتان جذاب باشد

چگونگی استریمر شدن

آیا ما هم می‌توانیم استریمری مثل نینجا شویم؟

دوست دارید استریمر شوید؟ دوست دارید مثل نینجا شوید؟ دوست دارید بازی کنید و پول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *