جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹
خانه / اختصاصی / ۵ بازی با حال و هوای سایبرپانک | مُسَکِّنی برای Cyberpunk 2077

۵ بازی با حال و هوای سایبرپانک | مُسَکِّنی برای Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 خودش را در حافظه‌ی تاریخی صنعت گیم ماندگار کرد؛ هم آن‌هایی که بهترین باشند شناخته خواهند شد هم آن‌هایی که نباشند، هر چیزی که باعث شاخص شدن شود به شناخته شدن می‌رسد. هرچه که بود، الان خیلی‌ها متوجه شده‌ایم که فعلاً توان تجربه‌ی این محصول را نداریم. بعضی‌هایمان کنسول نداریم؛ خیلی‌هایمان نه کنسول داریم نه رایانه‌ای که بتواند این لعنتی را اجرا کند. این‌جاست که می‌شود از مُسَکِّنْ بهره‌مند شد.

بازی Cyberpunk 2077

امروز در گیم اسکن می‌خواهیم پنج محصول مستقل با حال و هوا و اتمسفر سایبرپانکی را به شما معرفی کنیم تا شاید دوایی باشد بر درد Cyberpunk 2077. لازم به ذکر است که فهرست بازی‌ها از سایت IND13 گرفته شده‌اند.

Ruiner

بازی Ruiner

عنوانی در سبک اکشن/همه را نفله کن (Shoot-em-all) که برای تمام بسترهای نسل ۸ و انواع سیستم عامل‌های رایانه‌ای منتشر شده است. با توجه به این‌که ناشر محصول، Devolver Digital است می‌توانیم تا ۸۲ درصد خاطرجمع باشیم که لذت خواهیم برد. از لحاظ گرافیک با محصولی قوی روبه‌رو هستیم که با توجه به دوربین ایزومتریک، جزئیات قابل قبولی را در صحنه نمایش می‌دهد. به‌طور خاص، جلوه‌های نورپردازی در این بازی طوری اجرا شده‌اند که کاملا در خدمت فضاسازی قرار بگیرند.

مطلب مرتبط: بازی Ruiner به نینتندو سوییچ راه می‌یابد

داستان از این قرار است که در سال ۲۰۹۱ (حتی از سایبرپانک هم ۱۴ سال جلوتر است!) برادر شخصیت اصلی دزدیده می‌شود. این فرد تصمیم می‌گیرد برود دنبال داداشی‌اش و در این مسیر، درگیر مبارزه با سیستم و مشکلات آن می‌شود و خلاصه، دائم از سطوح پایینی صعود می‌کند تا برسد به راس هرم. متای بازی ۸۲ است و اکثر نظرات ثبت شده در استیم مثبت هستند. همچنین محصول هنوز تحت پشتیبانی است و سازندگان هر از گاهی به‌روزرسانی‌های رایگانی در قالب بسته‌ی الحاقی ارائه می‌کنند. اگر این بازی را تجربه کرده‌اید در قسمت نظرات درباره‌ی آن به ما بگویید چون شاید خودمان هم به زودی برویم سراغش و اگر طلبید با یک ویدیوی اختصاصی در خدمتش خواهیم بود.

Cloudpunk

بازی Cloudpunk

یکی از ایده‌های تکراری در فیلم‌های علمی و تخیلیِ قدیمی، خودروهای پرنده و خیابان‌های چند طبقه بود. با این‌که این ایده در خیلی از فیلم‌ها اجرا شد اما در دنیای بازی‌های ویدیویی موارد کمی از آن‌ها را دیده‌ایم. Cloudpunk این ایده را گرفته و با محوریت آن سعی کرده تجربه‌ای ماجرایی در دنیایی سایبرپانکی ارائه کند. بازیکن در این عنوان، کنترل راننده‌ی جدید در یک شرکت حمل و نقل را بر عهده دارد. زمان، آینده است و همه‌ی خودروها پرواز می‌کنند. به دلایل سایبرپانکی، شهر همواره شب است و نور خورشید جای خودش را به نور نئون داده. بازی از جنبه‌ی ظاهری، چنگی به دل نمی‌زند. اما با توجه به نظرات مثبت و نمرات خوبی که محصول دریافت کرده، اگر از تجربه‌ی آثار ماجرایی لذت می‌برید می‌توانید این دفعه در فضایی علمی و تخیلی و در شهری جدید آن را امتحان کنید.

مطالب مرتبط:

VirtuaVerse

بازی VirtuaVerse

یکی از مواردی که در عناوین اکشن یا شوتر جدید، روز به روز کم‌رنگ‌تر می‌شود پیشینه و زمینه‌ی داستانی است. در بازی‌های قدیمی‌تر، معمولا این اطلاعات در قالب متن برای بازیکن مطرح می‌شد و در سبک‌های خاص مثل نقش‌آفرینی متن-محور همه‌چیز پیرامون همین داستان‌ها و گزارش‌ها و زمینه‌ها می‌چرخید. VirtuaVerse دقیقا از همین دسته‌ی آخر است با این تفاوت که امسال منتشر شده. این بازی با سبک ماجرایی اشاره و کلیک با گرافیک و صوت عناوین سنتی (کنسول سگا) برای رایانه منتشر شده است. متای محصول ۷۵ و نظرات کاربران استیم مثبت‌اند. اگر حوصله‌ی خواندن صحبت‌ها و یادداشت‌های طولانی را دارید و اگر دلتان می‌خواهد تاریخ شهری در آینده را بدانید، تجربه‌ی این محصول را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در ضمن می‌توانید دموی رایگان بازی را از استیم دریافت کنید.

Satellite Reign

۵ بازی ویدیویی با حال و هوای سایبرپانک

استراتژی دوست دارید؟ چرا عناوین استراتژی/تاکتیکی یا در گذشته و تاریخی یا در سیارات دیگر و سوپرتخیلی/فانتزی هستند؟ چرا نمی‌شود روی همین زمین اما کمی جلوتر باشند؟ می‌شود! (و تا به حال هم این اتفاق افتاده و شروع بند، بیشتر حالت مبالغه و تبلیغات داشت). Satellite Reign محصولی استراتژیست درباره‌ی آینده‌ای تاریک که با پیشرفت تکنولوژی به کم شدن آزادی رسیده و (طبق معمول) یک عده آزادی‌خواه می‌خواهند با قدرت‌ها مقابله کنند. این عده، ۴ نفر بیشتر نیستند و شما باید آن‌ها را در این مسیر اداره کنید.

بازی نوبتی نیست و دسته‌بندی شخصیت‌ها بر اساس کلاس است. قابلیت‌هایی مثل ارتقای شخصیت و مدیریت استراتژی انجام ماموریت به همراه نقشه‌ی باز از مواردی هستند که این عنوان را جذاب جلوه می‌دهند. تجربه‌ی بصری هم در این محصول قابل قبول است و در صحنه‌های شلوغ، جزئیات خوبی دیده می‌شوند. البته توقعتان زیاد نباشد چون داریم درباره‌ی محصولی صحبت می‌کنیم که سال ۲۰۱۵ منتشر شده (و اگر تازه الان می‌خواهید بروید سراغش تقصیر خودتان است!). متای بازی ۷۵ است و نظرات کاربران استیم نسبتا مساعد بوده. برای طرفداران استراتژی و با توجه به کم‌تر بودن محصولات در این سبک، Satellite Reign گزینه‌ی خوبی است تا وارد فضای سایبرپانکی شوند.

The Red Strings Club

۵ بازی ویدیویی با حال و هوای سایبرپانک

داستان و روایت، دیگر تبدیل به قسمتی جدانشدنی از بازی‌های ویدیویی شده‌اند، اما دارای طیف بالایی هستند؛ از قصه‌ی کمینه و زمینه‌ای که عملاً برای جوری جنس و خالی نبودن عریضه در محصول جایگذاری می‌شود تا عناوینی داستان-محور که کلاً ساخته شده‌اند برای قصه‌گویی. The Red Strings Club تا حد زیادی به این دسته‌ی دوم نزدیک می‌شود.

محصولی ماجرایی با داستانی پیچیده و قوی درباره‌ی عده‌ای افراد که در یک ساختمان هستند و هر کدام برای خود، شغل متفاوت و اطرافیانی مشخص دارند که البته ممکن است در مسیر قصه، راهشان باهم یکی شود. گرافیک پیکسلی بازی شاید کمی تکراری باشد اما به اعتراف منتقدین، داستان و شخصیت‌های عمیقی که بازیکن با آن‌ها برخورد می‌کند خیلی از کاستی‌ها را جبران خواهند کرد. متای محصول ۸۰ و نظرات کاربران استیم مثبت است و با توجه به این‌که ناشر Devolver Digital است تا حد زیادی از نگرانی انتخابمان کم می‌شود. گیم‌پلی بازی، کمینه و بر محور اشاره و کلیک است. پس اگر به دنبال تجربه‌ی خاص روایی و درگیر شدن با شخصیت‌های عمیق هستید به سراغ این عنوان بروید.

مقالات مرتبط:

از جمله برتری‌هایی که تمام این عناوین نسبت به Cyberpunk 2077 دارند، حجم پایین دانلود، عدم نیاز به سخت‌افزارهای غول، عدم اشکالات اجرا و ارزان‌تر بودن را می‌توان نام برد. بالاخره نمی‌شود تا روزی که دستمان به سایبرپانک برسد بیکار بنشینیم که! پس بهتر است از همین الان کمی وارد فضای آینده‌ی سوپرتکنولوژیک شویم. خدا را چه دیدی! شاید به کل مسیرمان عوض شد. اگر هر کدام از این بازی‌ها را تجربه کرده‌اید در قسمت نظرات به ما بگویید چه طور بوده و آیا ارزش وقت گذاشتن را دارد یا نه.

شاید برایتان جذاب باشد

مکانزیم Fast Travel بازی Spider-Man

عجیب ترین روش های Fast Travel در بازی های ویدیویی

Fast Travel در بازی‌های جهان‌باز به یک مکانیزم جدانشدنی تبدیل شده است. به‌‌همین دلیل تصمیم …

۶ نظر

  1. من استرینگز کلاب رو بازی کردم خیلی جالبه

  2. سایرپانک که گند زده دیگه نیازی به مسکن نداره از بس باگه

  3. ممنون بابت مسکن های خوبی که تجویز کردین d:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *