جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸
خانه / اختصاصی / ۱۰ مرحله از بازی‌های مختلف که باید قبل از مرگ حتما تجربه کنید!

۱۰ مرحله از بازی‌های مختلف که باید قبل از مرگ حتما تجربه کنید!

با توجه به اینکه در زمانی از سال هستیم که همه سایت‌ها مشغول ارائه فهرست‌هایی از بهترین‌های سال ۲۰۱۹ هستند، ما سعی کرده‌ایم کاری متفاوت انجام دهیم و لیستی از بهترین مراحل بازی‌هایی را که تجربه کرده‌ایم برایتان تهیه کنیم. تهیه این فهرست سخت بود چون باید برای هر بازی فقط یک مرحله را انتخاب می‌کردیم. با گیم اسکن همراه باشید.

این هم از ۱۰ مرحله مورد علاقه ما:

Tomb Raider Anniversary (2007) – St Francis Folly

بازی توم‌ریدر (Tomb Raider)

بله، درسته! ما نسخه Anniversary را به نسخه اصلی ترجیح می‌دهیم. با اینکه منصفانه باید اعتراف کنیم Anniversary کمی مقوله اکتشافات را تضعیف کرد، اما مرحله St Francis Folly پیچیده‌تر و درگیرکننده‌تر بود. به طور خاص در اتاق‌هایی که با طرح خدایان یونانی نقاشی شده بود (بخش Damocles از همه بدتر بود).

در این مرحله، بعد از کمی بالا رفتن از در و دیوار و پلتفرمینگ، لارا به اتاقی مرتفع می‌رسد. پایین رفتن از این اتاق خودش چالشی بود، چه برسد به چهار اتاق جانبی که هر کدام ماموریتی بر اساس داستان یکی از خدایان یونانی داشتند که با حل کردن آن‌ها چهار کلید به دست می‌آمد. این مرحله، فوق‌ا‌لعاده و به نظر ما بهترین مرحله در کل مجموعه مهاجم مقبره است.

تنها نکته منفی درباره نسخه Anniversary مربوط به موسیقی این قسمت است – وقتی لارا وارد اتاق می‌شود. نام آن قطعه A Friend Since Gone است.

Super Mario Odyssey (2017) – New Donk City Festival

بازی Super Mario Odyssey

خیلی سخت است که فقط یک مرحله از سری ماریو را انتخاب کنید. در سایت‌های مختلف، اخیرا بحث‌های فراوانی درباره اینکه کدام یک از عناوین سه بعدی را می‌توان بهترین ماریو نامید، بوده است. به نظر ما دو نسخه Galaxy از بقیه بهتر هستند. اما ۱. انتخاب سختی است و ۲. هیچ‌کدام از آن‌ها شبیه به این لحظه را در خود ندارند. لحظه‌ای که برای تقدیر از تمام ماریوها مناسب است.

این مرحله، درباره جشنی است که نینتندو برای تمجید از Donkey Kong برگزار کرده و در آن خود ماریو، گروه موسیقی تشکیل داده تا آهنگ Jump Up Superstar را اجرا کنند. تمامی این کارها توسط بازیکن و به صورت تعاملی اجرا می‌شوند.

Astro Bot: Rescue Mission (2018) – Free Willy

بازی Astro Bot Rescue Mission

سخت می‌شود به کسانی که تا به حال واقعیت مجازی را تجربه نکرده‌اند درباره حس آن توضیح داد. متوجه شدیم که چندی پیش، فردی در Inbox گفته بود بازی کردن Astro Bot برایش شبیه به تجربه یک کنسول جدید در کودکی بوده است. ما هم دقیقا همین حس را داشتیم.

Free Willy دومین مرتبه‌ای است که بازی ماموریت زیر آب دارد؛ برای همین ممکن است هیجان اولین بار تجربه واقعیت مجازی را نداشته باشد. اما اواسط مرحله، چالش‌هایی مقابل امواج، تعبیه شده که انجام آن با واقعیت مجازی عالی است. جادوی واقعیت مجازی این است که شما تصور خواهید کرد واقعا میان اقیانوس هستید. ممکن است حتی هربار موجی به سمتتان می‌آید نفستان را حبس کنید. این مرحله خیلی خوب است.

Star Wars: Battlefront (2015) – X-Wing VR mission

بازی Star Wars Battlefront

حیف است اگر درباره واقعیت مجازی صحبت کنیم اما این مرحله از جنگ ستارگان را ذکر نکنیم. به خوبی یادمان هست که GameCentral آن زمان، کلی درباره این بازی اغراق کرد و باید بگویم همین قضیه نقش مهمی در خرید PS VR ما داشت. اصلا کسی هست که دوست نداشته باشد خلبان X-wing باشد؟

این مرحله خیلی کامل است؛ راندن یک X-wing تا جایی که مقابل یک دشمن بزرگ‌تر مبارزه می‌کنید. تجربه دست اولی را که واقعیت مجازی به این مرحله اضافه می‌کند، نمی‌توانیم برایتان توضیح بدهیم و باید خودتان آن را امتحان کنید.

بهترین توضیح این است که وقتی ۹ سالم بود در یکی از مراکز بازی‌های ویدیویی به یک صندلی جنگ ستارگان شرکت آتاری برخوردم و آن زمان با خودم گفتم دیگر چیزی بهتر از این نمی‌شود. این مرحله دقیقا همان حس را در من زنده کرد.

Super Metroid (1994) – Tourian

Tourian در حقیقت، بدترین مرحله این بازی است؛ بسیار خطی و کوتاه و در واقع سفری است برای رسیدن به Mother Brain. پس چرا باید قبل از مرگ حتما آن را تجربه کنید؟ چون برای رسیدن به Tourian شما باید تمام مراحل قبلی را بازی کرده باشید و به این طریق، توانسته‌اید بهترین بازی کل تاریخ را امتحان کنید.

The Legend Of Zelda: Ocarina of Time (1998) – Forest Temple

انتخاب فقط یکی از سیاه‌چال‌های زلدا (یا مقبره‌ها) شاید سخت‌ترین انتخاب کل این فهرست بوده باشد. حتی نسخه‌های غیر موفق زلدا هم یکی دوتا سیاه‌چال خوب دارند. برای مثال، یکی از مراحل مورد علاقه من در نسخه Spirit Tricks است.

شبیه به همین مورد، Skyward Sword هم خیلی محبوب نیست اما بدون شک در آن سیاه‌چال‌های خوبی هستند. با این تفاسیر، نمی‌شود اولین سیاه‌چالی که در Ocarina به عنوان زلدای بالغ وارد آن می‌شوید – the Forest Temple- را فراموش کرد.

به طور محسوس، پازل مرحله، سخت‌تر و جو آن سنگین‌تر است. پایان مسیر به یکی از بهترین غول‌آخرهای مجموعه – Ganon که نوعی اسب است – می‌رسد. علاوه بر این‌ها، تعدادی نقاشی، یک کمان جدید و نوعی تیر جدید هم به دست خواهید آورد. این مرحله، خیلی خوب است.

Resident Evil 7 (2017) – Happy Birthday

یازی Resident Evil 7

اول انتخاب بین مرحله اتاق چوبی در رزیدنت ایول اصلی (همان که Plant 42 داشت) و این بود. این‌جا محل تلاقی رزیدنت ایول و مجموعه فیلم‌های اره است. شما باید آخرین لحظات عمر فیلم‌برداری به نام کنسی را بازی کنید که در اتاق‌های حل پازل لوکاس گیر افتاده است.

کارهایی که باید انجام دهید خیلی حال بهم‌زن هستند. نکته اصلی درباره این مرحله، این است که چیزهایی یاد می‌گیرد که نقش اساسی در سایر مراحل دارند. پازل‌ها برای سبک اشاره و کلیک هم خیلی مناسب‌اند.

Dark Souls 3 (2016) – Anor Londo

سری Dark Souls

بله، نسخه سوم. خیلی وقت است که این بازی منتشر شده، پس آنچه خواهید خواند داستان لو دادن نیست. Anor Londo به نظر اکثریت یکی از بهترین مناطق دارک سولز اصلی بود؛ جایی که در نهایت باید با ۲تا غول آخر همزمان مبارزه می‌کردید و اینجا بود که راه مردها از پسربچه‌ها جدا می‌شد!

قرار دادن این منطقه در نسخه سوم مجموعه، کاری خاطره برانگیز بود. اول حس می‌کردید قرار است به منطقه‌ای آشنا وارد شوید، اما تا وقتی به آن پله‌های منتهی به کلیسای بزرگ نمی‌رسیدید مطمئن نمی‌شدید – و در آخر وقتی آن جلوه صوتی معروف سری سولز را می‌شنیدید که به معنی وارد شدن به مکان جدید بود. بعد سریع از خودتان می‌پرسیدید پشت آن درب چه غول‌آخری منتظر است؟ دقیقا مثل نسخه اول. آن‌جا از خود می‌پرسید: آیا بازهم همان دو هستند؟

Shadow Of The Colossus (2006) – Avion

بازی-Shadow-of-the-Colossus

برای آن دسته‌ای که این مرحله یادشان نمی‌آید: همان پرنده غول پیکری که در دریاچه مه‌آلود پرواز می‌کرد. همه می‌دانند که کلوسوس بازی آسانی نیست – نه به خاطر درجه سختی مبارزات، بلکه به علت حس تنهایی و پشیمانی که هنگام تجربه آن دارید. Avion، پنجمین غول بازی است و وقتی به آن برسید متوجه خواهید شد که یک جای کار می‌لنگد (البته غولی که قبل از این می‌کشید کاملا حقش بود بمیرد).

یک دریاچه مه‌آلود جای خیلی خاصی برای غول‌کشی است. اما با توجه به اینکه کل داستان، عجیب و غریب است، احساسات دلسوزانه شما جای خودشان را به هیجان پریدن پشت بال یک پرنده غول‌آسا خواهند داد. انگشت شماری از محصولات می‌توانند به این شکل با احساسات ما بازی کنند و دقیقا هنگامی که می‌دانیم کاری که می‌کنیم اشتباه است ما را به جلو هل بدهند.

Tetris Effect (2018) – Dolphin Surf

بازی Tetris Effect

با اینکه در واقعیت مجازی، Tetris Effect خیلی بهتر شده، اما حالت معمولی آن هم کامل و خوب است. این مرحله شنا با دلفین‌هاست و با اینکه مراحل جذاب‌تر با ترک‌های بهتری هم در بازی هستند، یک دستاورد بزرگ دارد: اجازه می‌دهد برنده شدنتان را جشن بگیرید.

ابتدای مرحله، خانه‌ها یواش یواش پایین می‌آیند اما با پیشروی، به سرعتی بیشتر از مراحل قبلی می‌رسند. چالش استخوان‌داری است و احتمالا کنترل را از دست خواهید داد و در تلاش برای رسیدن به سرعت مورد نظر، استرسی خواهید شد. (اما در مقایسه با چالش‌های مراحل بعدی اصلا چیز خاصی نیست).

دقیقا جایی که تصور می‌کنید دیگر نمی‌توانید ادامه دهید سرعت عوض می‌شود؛ بسیار آهسته و آسان و تا انتها دیگر تغییر نمی‌کند. بازی می‌داند که از قسمت سخت، موفق عبور کرده‌اید و حالا اجازه می‌دهد در این جشن پیروزی، دلفین‌ها با هر حرکت صحیح شما شنا کنند و تکان بخورند. بازی‌های کمی به بازیکن اجازه می‌دهند به شکلی مقبول پیروزی هر مرحله را جشن بگیرد؛ این یکی از همان معدود عناوین است.

شاید برایتان جذاب باشد

ps4-exclusives

برترین بازی های انحصاری پلی استیشن که توسط سونی ساخته نشده‌اند – بخش اول

اگر فکر کرده اید که لیست عناوین انحصاری پلی استیشن که توسط استودیوهای داخلی سونی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *