در استقبال از مراسم اسکار بازی‌های ویدیویی: همه چیز در مورد The Game Awards-قسمت آخر

در حالی که کمتر از ۲۴ ساعت به شروع مراسم The Game Awards باقی مانده، می‌خواهیم خیلی سریع و به طور خلاصه در مورد ساز و کار و اخبار و شایعات این اتفاق صحبت کنیم، به امید اینکه شما خوانندگان گیم اسکن بتوانید تجربه‌ای غنی‌تر و سودمندتر داشته باشید. مطالب استقال از این رخداد را با صحبت پیرامون نامزدهای جوایز، داوران و اخبار جانبی به پایان خواهیم رساند. هفته آینده منتظر گزارش کامل گیم اسکن از The Game Awards ۲۰۱۸ باشید.

مراسم فردا صبح به طور زنده از طریق بیش از ۴۰ رسانه‌ی اینترنتی، به طور رایگان نمایش داده خواهد شد. محل جشن، استودیوی مایکروسافت در سانفرانسیسکو خواهد بود. یوتیوب، توییتر، فیس‌بوک، میکسر، استیم، پلی‌استیشن لایو ایونت، اکس‌باکس لایو، آی‌جی‌ان، گیم‌اسپات، ام‌ال‌جی، کافئین و تعداد زیادی از رسانه‌های بومی در کشورهای مختلف The Game Awards را زنده پوشش خواهند داد. همچنین امکان تهیه محتوای آنلاین و همزمان روی شبکه‌های فیس‌بوک، توییچ و یوتیوب برای افرادی که مایل هستند به طور زنده روی برنامه کامنتری داشته باشند هم وجود دارد.

The Game Awards

The Game Awards

یکی از جالب‌ترین جوایز انحصاری این رخداد که فردا برنده آن اعلام خواهد شد، جایزه دانش آموز گیم‌آواردز است. طی اعطای این جایزه، فرد یا افرادی که در حال تحصیل در کالج یا دبیرستان هستند و توانسته‌اند با یک طرح یا یک بازی، نظر داوران جشنواره را جلب کنند، به عنوان دانش‌آموز گیم‌آواردز معرفی می‌شوند و در مسیر بازی‌سازی قرار می‌گیرند. داوران این قسمت افرادی مثل Hideo Kojima و Todd Howard هستند. فردا صبح مشخص خواهد شد که این فرد با استعداد و خوش‌شانس چه کسی خواهد بود و امیدواریم بتوانیم مطلبی در مورد طرح و پیشینه او برایتان تهیه کنیم.

جایزه جالب بعدی، یا شاید بهتر است بگوییم منتخب بعدی، چون در این مورد جایزه‌ای وجود ندارد، انتخاب شهروندان جهانی دنیای بازی‌های ویدیویی است. چند سال پیش مستندی به نام Indie Game: the Movie ساخته شد. مستندی که به اعتراف بسیاری افراد، یکی از تاثیرگذارترین آثار هنری تولید شده درباره صنعت بازی‌های ویدیویی بود. دست‌اندرکاران آن مستند، با همکاری چند شرکت، از همه دنیا درخواست کرده‌اند که اگر فرد یا افرادی را می‌شناسند که به نحوی زندگی آن‌ها با بازی‌ها تغییر پیدا کرده است، یا توانسته‌اند با بازی‌ها زندگی افراد را تغییر بدهند، یا حتی افرادی که تشکل یا گروهی ساخته‌اند بر پایه بازی‌ و بازی کردن، به آن‌ها معرفی کنند، تا برای ساخت یک مجموعه دیگر مورد استفاده قرار بگیرند.

از این موارد که بگذریم، می‌رسیم به فهرست نامزدها. با توجه به اینکه در گیم اسکن، نگاه ما به مطالبی که برای شما تهیه می‌کنیم بیشتر آموزشی است، در این مطلب فقط به بررسی و توضیح جوایز خاص می‌پردازیم. با جایزه بهترین بازی سال شروع می کنیم. به نظر شما کدام بازی جایزه را برنده خواهد شد؟ نظر خود را برای ما بنویسید.

Assassin’s Creed Odyssey

Celeste

Marvel’s Spider-Man

Monster Hunter: World

Red Dead Redemption 2

God of War

 

فهرست بهترین بازی در حال تحول. این جایزه عموما به بازی‌های آنلاین گروهی و بازی‌های مسابقات الکترونیک تعلق می‌گیرد؛ محصولاتی که کمپانی‌ها پیوسته در حال به‌روزرسانی محتوا و ارائه بسته‌های الحاقی جدید برای آن‌ها هستند.

Destiny 2: Forsaken

Fortnite

No Man’s Sky

Overwatch

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

یک جایزه خوب و فنی و مهم و زیبا و اصلا بگوییم همه چیز تمام در این مراسم، جایزه بهترین کارگردانی است. چرا؟ برای اینکه بازی‌های ویدیویی به درجه‌ای از پیچیدگی، به‌ویژه در مورد محتوای هنری رسیده‌اند که نقش کارگردان دارای اهمیت شده است. این جایزه جنبه فنی قوی دارد، چراکه به مخاطب این پیام را می‌دهد که لازم است بازی را از جوانبی غیر از موارد تکنیکی، مثل گرافیک یا صداگذاری و … مورد قضاوت قرار دهد. با کمی دقت به عناوین منتخب، متوجه می‌شویم که فقط بازی‌های نسبتا خاصی پتانسیل دریافت این جایزه را دارند. فهرست بازی‌های نامزد امسال به قرار زیر است:

A Way Out

Detroit: Become Human

God of War

Marvel’s Spider-Man

Red Dead Redemption 2

 

و اما جایزه ادبی و بسیار خاص این جشنواره، یعنی بهترین روایت. روایت و روایت‌شناسی (Narrative and Narratology)، از ارتباطات قوی بین صنعت سرگرمی و زمینه کارهای ادبی است. این جایزه هم از آن دسته موارد فنی و مهم و خاص است که برای مخاطبین خاص دارای اهمیت است.

Detroit: Become Human

God of War

Life is Strange 2: Episode 1

Marvel’s Spider-Man

Red Dead Redemption 2

 

جایزه کارگردانی هنری، یک جایزه کاملا فنی است. بازی‌هایی برای این جایزه نامزد می‌شوند، که در زمینه طراحی‌های اولیه، طراحی فضا و نقشه و طراحی کاراکتر قوی هستند و به اصطلاح، حرفی برای گفتن دارند. مورد بسیار خوبی برای افراد فعال در زمینه طراحی کاراکتر و هنرمندان کانسپ آرت.

Assassin’s Creed Odyssey

God of War

Octopath Traveler

Red Dead Redemption 2

Return of the Obra Dinn

 

جایزه بهترین موسیقی که جدا از جایزه بهترین طراحی صدا و موارد فنی است. این جایزه بیشتر متوجه موارد هنری، همخوانی موسیقی و محتوا و دستاوردهای موسیقیایی بازی‌ها است.

Celeste

God of War

Marvel’s Spider-Man

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Octopath Traveler

Red Dead Redemption 2

 

جایزه دومی که در بخش صدا به بازی‌ها اهدا می‌شود، در مورد کیفیت صداگذاری و طراحی صدا است. تفاوت کیفیت این جایزه از عناوین نامزدهای آن مشخص است.

Call of Duty: Black Ops 4

Forza Horizon 4

God of War

Red Dead Redemption 2

Marvel’s Spider-Man

 

جایزه اجرا که برای افراد در نظر گرفته شده‌است. نامزدین این جایزه بازیگرانی هستند که برای یک کاراکتر اجرای حرکت و یا صداگذاری داشته‌اند.

Bryan Dechart as Connor, Detroit: Become Human

Christopher Judge as Kratos, God of War

Melissanthi Mahut as Kassandra, Assassin’s Creed Odyssey

Roger Clark as Arthur Morgan, Red Dead Redemption II

Yuri Lowenthal as Peter Parker, Marvel’s Spider-Man

 

جایزه بازی‌های تاثیرگذار، که توضیح آن را در قسمت قبلی مطالب استقبال از گیم‌آواردز برایتان گفتیم.

۱۱-۱۱ Memories Retold

Celeste

Florence

Life is Strange 2: Episode 1

The Missing: JJ Macfield and the Island of Memories

 

فهرست نامزدهای بهترین بازی‌ مستقل یا همان Indie Games

Celeste

Dead Cells

Into the Breach

Return of the Obra Dinn

The Messenger

نامزدهای بهترین بازی‌ خانوادگی. این دسته تولیدات روی همکاری و بازی چند نفره بیشتر متمرکز هستند و با ساده نگهداشتن فرآیندها و ماموریت‌ها، سعی می‌کنند بیشتر تجربه‌ای سرگرم‌کننده باشند تا چالش برانگیز.

Mario Tennis Aces

Nintendo Labo

Overcooked 2

Starlink: Battle for Atlas

Super Mario Party

 

 

نامزدهای بهترین بازی‌ ساخته شده توسط دانش‌آموزان دبیرستانی یا محصل در کالج، با هدف استعدادیابی و ایجاد انگیزه در بین جوانان و نوجوانان برای ساختن بازی، یا بهتر است بگوییم، برای هر اقدامی در این زمینه. در مورد این قسمت مطالب بیشتری را هفته‌های آینده برایتان تهیه خواهیم کرد.

Combat 2018

Dash Quasar

JERA

LIFF

RE: Charge

 

نامزدهای بهترین بازی مسابقات الکترونیکی. توجه به این لیست برای آن دسته از گیمرها که به دنبال شرکت در مسابقات بین‌المللی هستند مهم است.

CSGO

DOTA2

Fortnite

League of Legends

Overwatch

 

نامزدهای بهترین مربی برای بخش مسابقات الکترونیکی. یکی از موارد نو و تازه در صنعت، مقوله آموزش بازی‌کردن و مربی‌گری برای تیم‌های مسابقات الکترونیک است. فهرست نامزدها را برایتان آورده‌ایم تا اگر علاقه‌مند بودید بیشتر در مورد آن‌ها جست و جو کنید.

Bok “Reapered” Han-gyu

Cristian “ppasarel” Bănăseanu

Danny “zonic” Sørensen

Dylan Falco

Jakob “YamatoCannon” Mebdi

Janko “YNk” Paunovic

 

همچنین در گیم‌آواردز، به بهترین مسابقات الکترونیکی هم جایزه می‌دهند که در مورد هر کدام به صورت مجزا برایتان مطالبی را تهیه خواهیم کرد. نامزدهای این دوره:

ELEAGUE Major: Boston 2018

EVO 2018

League of Legends World Championship

Overwatch League Grand Finals

The International 2018

عناوین و جوایز بسیار زیادی قرار است امسال برای اولین بار در این مراسم معرفی بشوند. همچنین بسیاری از بسته‌های الحاقی و وقایع داخل بازی، برای تولیدات امسال، در این مراسم رونمایی خواهند شد. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر مطالبی که با تگ The Game Awards برایتان تهیه کرده‌ایم را بررسی کنید. اگر از آن دسته افراد هستید که اقدام به تهیه بازی‌های اصلی می‌کنید (نسخه دیجیتال)، الان بهترین زمان برای خرید بازی است. این چند روز، تقریبا تمام سایت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین بازی، به مناسبت این مراسم، تخفیف‌های نسبتا خوبی دارند. به علاوه که فردا به طور حتم تعدادی عناوین رایگان هم معرفی خواهند شد. امیدواریم با مطالعه این مطالب، از تماشای مراسم هم لذت بیشتری ببرید و چیزهای بیشتری یاد بگیرید. مثل همیشه، برای ما نظر بنویسید و افکارتان را با ما در میان بگذارید. منتظر گزارش کامل مراسم باشید.

 • author image
  سامان فرجی پاسخ
  ۱۸ آذر, ۱۳۹۷ @ ۱۷:۲۴ ب٫ظ

  خیلی توضیحات خوبی بود و واقعا موقع اجرای مراسم روش فکر میکردم.

  • author image
   ۸ دی, ۱۳۹۷ @ ۹:۰۷ ق٫ظ

   سلام
   خوشحالم که استفاده کردین
   در کل مراسم چه طور بود به نظرتون؟
   نکته خاصی به نظرتون نیامد؟
   مثلا اینکه چه همه بازی مستقل معرفی شدن و جایزه گرفتن

دسته‌بندی

آخرین نظرات