جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
خانه / مقالات / مقاله آموزشی / آموزش مسترلیگ PES 2020

آموزش مسترلیگ PES 2020

مد مسترلیگ از دیر باز از مد های پر طرفدار سری PES بوده که در این چند نسل گذشته صنعت گیم طرفداران بسیار زیادی را جذب خود کرده. نسل ششم (در دوران پلی استیشن ۲) وقتی این مد برای اولین بار به بازی اضافه شده بود انقلابی در بازی های ورزشی ایجاد کرده بود و خرید و فروش بازیکن و تمرین دادن بازیکنان و شبیه سازی اتفاقات دنیای واقعی در یک بازی کامپیوتری یک موضوع جدید و طرحی نو بود.

بازی-eFootball-PES-2020

در نسل هفتم مد مسترلیگ در طراحی ، توسعه و نوآوری همین طور رو به جلو حرکت میکرد و پیشرفت های خیره کننده ای داشت که نسخه PES 2013 اوج شکوه مسترلیگ در زمان خود بود . با ورود به نسل هشتم بازی های کامپیوتری مد مسترلیگ به یک باره با افت فاحشی روبرو شد . بسیاری از ویژگی های مسترلیگ نسل هفتم در نسل هشتم به یک باره از بازی حذف شد و مسترلیگ در PES به مدی ضعیف و بی رمق تبدیل شد . شاید این سیاست های سازندگان بازی در قبال عمدی کردن و سوق دادن گیمر ها به سمت آنلاین بود . به عبارتی با ضعیف کردن عمدی مد مسترلیگ و اضافه کردن مد آنلاین محور مای کلاب سازندگان از عمد کاری کردند که گیمر ها به ناچار به سمت و سوی بخش آنلاین PES کشیده شوند و با پرداخت های درون برنامه ای درون مد مای کلاب به هر حال کمپانی کونامی سودی کلان به جیب بزند ! در ظاهر این سیاست شاید درست باشد ولی در بطن ماجرا برای عنوانی همچون PES در دراز مدت شاید شبیه به یک گل به خودی تمام عیار باشد .

این سیاست عجیب باعث شد که طرفداران بازی در این سال های اخیر به شدت از مد مسترلیگ انتقاد کنند و حتی منتقدین در سال های اخیر به خاطر توجه نکردن کونامی و در راستای آن تیم سازنده بازی به مد مسترلیگ از بازی نمره کم کنند و شور بختانه این مد که زمانی از ارکان قدرت و DNA سری PES بود حال تبدیل به پاشنه آشیل سری PES شود . پس از شنیدن انتقاد های شدید از طرف طرفداران بازی کونامی سر انجام مجبور شد به مد مسترلیگ یک بازبینی مجدد داشته باشد و تغییراتی در مد مسترلیگ PES 2020 ایجاد کند هر چند این تغییرات در تمامی بخش های مسترلیگ اتفاق نیفتاده است . البته سازندگان بازی اعلام کرده اند پروژه بازسازی مسترلیگ در نسخه PES 2020 هم ادامه دارد .

با هم نگاهی میندازیم به ویژگی های مسترلیگ و تغییرات و بهبود های جدیدی که در مسترلیگ PES 2020 اتفاق افتاده است. اگر از طرفداران این بازی هستید نقد و بررسیPES 2020 را در گیم اسکن مطالعه کنید و یا اگر لباس‌ها و اسامی تیم‌ها برای شما مشکل ساز شده است، آموزش دانلود آپشن فایل PES 2020 و وارد کردن کیت لباس و لوگو تیم ها را مطالعه و یا مشاهده کنید.

۱
بعد از ورود به مسترلیگ با دو انتخاب روبرو میشوید . یکی از انتخاب ها این است که شما هر تیمی را انتخاب کنید بازیکنان آن فیک و آماتور هستند و باید باشگاه خود را از سطح آماتور به یک باشگاه سطح حرفه ای سوق دهید و برای این کار تلاش زیادی بکنید . یک انتخاب دیگر این است که یک تیم واقعی با نام و کیفیت واقعی همان تیم انتخاب کنید و وارد بخش بعدی مسترلیگ شوید .
Master Orginal Lineup : انتخاب باشگاه با بازیکنان فیک و آماتور

Club Team Lineup : انتخاب باشگاه با بازیکنان اصلی همان تیم و بازیکنانی حرفه ای
۲
حالا باید مربی تیم خود را انتخاب کنید . تیم سازنده ۱۸ مربی را برای شما تدارک دیده که از بین آن ها میتوانید یکی را انتخاب کنید . البته تیم سازنده گفته با دیتا پک هایی که منتشر میشود مربی های لجند دیگری هم به آرشیو کنونی بخش مربیان مسترلیگ اضافه میشوند .
۳
گزینه transfer frequency برای میزان نقل و انتقالات تیم های دیگر به یکدگیر است و ۵ درجه انتخاب سختی دارد. هر چقدر میزان درجه کم تر باشد ، انتقال تیم های CPU به یکدیگر کم تر و واقعی تر شکل میگیرد :
Low
Flairly Low
Normal
Flairly High
High
گزینه negotiation difficulty یا همان سختی مذاکره بسیار مهم است. این ویژگی میزان درجه سختی روند مذاکره باشگاه ها برای خرید و فروش بازیکن را نشان میدهد . هر چه درجه سختی بالاتر باشد خرید و فروش بازیکن سخت تر و چالش برانگیز خواهد بود :
Small
Flairly Small
Normal
Flairly High
High
گزینه بعدی starting budget است یا همان شروع بودجه است. این گزینه برای میزان بودجه ابتدایی هر باشگاهی برای نقل و انتقالات و دستمزدها در نظر گرفته شده و این گزینه هم ۵ بخش برای تنظیم انتخاب بودجه دارد :

Small
Flairly Small
Normal
Flairly High
High

۱st windows transfers : این گزینه برای این است که اولین فصل شروع مسترلیگ فصل نقل و انتقالات باز باشد یا بسته و به دل خواه خود میتوانید انتخاب کنید.

ویژگی های دیگری همچون salary display که حقوق سالیانه را نمایش میدهد و همین طور match level که درجه سختی بازی را میتوانید انتخاب کنید ، و زمان مسابقه و واحد پول
گزینه آخری به نام Only During Transfer Window که میتوانید انتخاب کنید. در این حالت تنها زمانی که مذاکرات نقل و انتقلات به جایی رسید ، روزشمار متوقف می‌شود.
وقتی گزینه Okay را زدید وارد مسترلیگ می‌شوید و تا سرمربی جدید با فضای باشگاه و کادر فنی و بازیکنان تیم ملاقات میکند و با آن ها گفتگو میکند .
بعد از آن وارد اتاق مربی میشوید و درخواست‌های کادر فنی را خواهید شنید. به طور مثال هدف اصلی شما برای جام باشگاه های اروپا باشد یا فقط لیگ و یا هر دو . انتخاب با شماست که چگونه به کادر فنی جواب بدهید ولی هر جوابی روی آینده مربی گری شما تاثیر گذار خواهد بود و اگر قول قهرمانی در جام باشگا های اروپا را بدهید ولی نتوانید این خواسته را جامه عمل بپوشانید برای شما هزینه خواهد داشت .
همچنین در کنفرانس مطبوعاتی سوالاتی از سمت خبرنگاران مطرح میشود که پاسخ شما در آینده تاثیرگذار خواهد بود .

پس از  پایان کنفرانس مطبوعاتی وارد منوی اصلی میشوید . منوی بسیار زیبا و مدرن و در عین حال ساده . هر تیمی را که انتخاب کنید بخش بالایی منو به رنگ پیراهن اصلی باشگاه در خواهد آمد و لوگوی باشگاه در بالای منوی مسترلیگ خود نمایی میکند . رنگ بندی کلی منوی جدید مسترلیگ هم رنگ مشکی است و جا گذاری بخش های مختلف مثل اخبار دنیای فوتبال و زمان مسابقات و جدول لیگی که در آن بازی میکنید و بخش داستانی شخصی مربی در منوی اصلی به زیبایی هر چه تمام تر طراحی شده است . در پایین منوی اصلی در سمت راست لوگوی اسپانسر های باشگاه دیده میشود و اعداد بالای لوگو هم تعداد Follower های طرفداران باشگاه است که این مقدار با توجه به نتایج شما مقدار آن کم و یا زیاد میشود . همچنین با زدن دکمه مثلث به صورت مستقیم به بخش پیام خصوصی هایی که از طرف ایجنت و کمک مربی و بخش پزشکی و مدیریتی باشگاه برای شما ارسال میشود وارد خواهید شد و میتوانید پیام های خصوصی را بخوانید .

در قسمت منوی Master League، بازیکنان به صورت زنده می‌توانند اخبار مرتبط با بازی در حال پیگیری را هم مشاهده کنند. با توجه به تیم و اتفاقاتی که در داخل زمین رخ می‌دهد، بخش اطلاعات به صورت مداوم بروزرسانی خواهد شد.

در منوی اصلی مسترلیگ در کادر بالا به جز بخش Forward Time با ۵ بخش مواجه خواهید شد که هر کدام زیر مجموعه هایی در خود دارند .

در بخش Team Management میتوانید نقل و انتقالات و تمرین بازیکن های تیم اصلی ، تمرین دادن بازیکن های جوان ، تمرین های مهارتی شخصی برای بازیکنان و تغییر شماره پیراهن بازیکنان را انجام دهید . در بخش Training میتوانید هر بازیکنی را به توجه به پستی که در آن بازی میکند تمرین دهید . یا به صورت پیش فرض که خود تمرنی دهنده اتومات بازیکن را تمرین میدهد با توجه به پستی که در آن بازی میکند و مهارت های آن بازیکن را در پستی که بازی میکند ارتقا میدهد.

توجه داشته باشید به طور مثال اندره تراشتگن که سبک بازی و استایل بازی او Offensive Goalkeeper است اگر استایل او را به Deffensive Goalkeeper تغییر دهید با این کار اخلال در سبک بازی او ایجاد میکنید و مهارت های او در طول زمان دچار تغییراتی در سبک استایل او میشود . پس هر بازیکنی را به توجه به سبکی که دارد بر روی آن کار کنید و به او تمرین دهید .

با انتخاب Focused Training میتوانید به صورت شخصی بر روی بازیکن مورد نظر کار کنید و به اون تمرین های بسیار شخصی تری دهید و باعث بالا بردن راندمان کارایی او شوید

در بخش Skil Training میتوانید مهارت های فردی مربوطه به پلیر ایدی بازیکنان را ارتفاد دهید . هر مهارتی با توجه به نوع آن امکان دارد ۳۰ و یا حتی ۶۰ روز طول بکشد تا بازیکن مورد نظر به آن مهارت خاص برسد . به طور مثال اگر بخواهید دروازه بانی مهارت Goalkeeper Saver به دست بیاورد باید ۶۰ روز آن بازیکن مورد نظر روی آن مهارت خاص کار کند . البته هر دروازه بانی هم نمیتواند به این مهارت دست پیدا کند و باید یک سری اولویت هایی برای پیشرفت وجود داشته باشد . به طور مثال Goalkeeper Awareness و GK Reach دروازه بان مورد نظر بالا تر از ۸۰ باشد تا بتواند به مهارت Goalkeeper Saver دست پیدا کند . مهارت های مختلف دیگر هم با توجه به فوکوس بر قدرت مورد نظر تفاوت های مختلفی هم میکند .

ذکر این ضروری است که در این ۶۰ روز دیگر امکان ندارد مهارت های پلیر ایدی دیگری به بازیکن دیگری بدهید تا قدرتش زیاد شود و باید ۶۰ روز تمام شود تا اجازه داشته باشید به بازیکنی دیگری مهارت های فردی و تمرینان اختصاصی دیگری در نظر بگیرید

در بخش scouting بازی با استفاده از این خصوصیت، بازیکنان می‌تواند نقاط قوت و ضعف تیم مقابل را شناسایی و از این طریق به آن‌ها ضربه بزنند.

پس از اتمام هر ماه، گزارشاتی به شما ارائه داده می‌شود که نحوه عملکرد تیم را در این مدت بیان می‌کند. علاوه بر بروزرسانی‌هایی که هر ماه یک‌بار انجام می‌شود، حالت Master League به صورت خودکار و پی در پی آپدیت می‌شود و اطلاعاتی را از عملکرد تیم در پایان هر مسابقه به مربی ارائه می‌دهد. با استفاده از این خصوصیت، شما همچنین می‌توانید وضعیت بازیکنان مصدوم و محروم را هم بررسی کنید .

Team Role

بخش دیگری در مسترلیگ وجود دارد به نام.. Team Role  ویژگی بسیار جذاب و جالبی که چندان روی آن تبلیغ نشده وگرنه این ویژگی تاثیرات بسیار زیادی در دراز مدت روی تیم شما خواهد گذاشت .

در ویژگی Team Role همانطور که از اسمش بر می آید تعدادی از بازیکنان اصلی شما، نقش هایی را برای ایفا کردن به عهده خواهند گرفت. این نقش ها در نهایت، تاثیر بسزایی در موفقیت بازیکنانتان خواهد گذاشت. برخی از نقش ها، روحیه تیمی باشگاه شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد و بعضی ها نیز، به جذب هوادار و بزرگ شدن مجموعه کمک خواهد کرد.

در مجموع، نقش های زیادی وجود دارد که به موفقیت تیم شما کمک خواهند کرد. قابلیت پذیرفتن نقش توسط بازیکن و عملکرد مناسب در این حوزه، در بخش تمرینات مسترلیگ در دسترس است.

بازیکنانی که بتوانند در لیست Team Role قرار بگیرند، مزایای ویژه‌ای را دریافت خواهند کرد:

جوان آینده‌دار (Youth Prospect)

شرح : هنگامی که شما جوانان آینده دار را به تیم اول معرفی می کنید ، قدردانی از احساس آنها در عملکرد آنها مشهود خواهد بود.

پایه ای:

هیچ یک

ویژه:

اثرات تمرینات بر روی چنین بازیکنانی تاثیر گذار تر است

مهارت های بازیکن سریعتر.

شاگرد (Protégé):

شرح : بازیکنانی که خود را سر به زیر می دانند ، با انجام مسابقات بیشتر و بیشتر ، به سرعت توسعه می یابند.

پایه : خیر

ویژه :

در هر مسابقه امتیاز بیشتری کسب کرده است.

بازیکن های حرفه ای مهارت سریع تری به دست میاورند

رهبر (Leader):

شرح : او یک رهبر واقعی است. اشتیاق او باعث می شود همه هم تیمی هایش انگیزه بگیرند .

پایه :

افزایش قدرت تیم در مسابقات دِربی و مهم ( کم )

ویژه : خیر

ژنرال  (General):

شرح : بازیکنان او را General می نامند. این ترکیبی نادر از استعداد و روحیه دادن به بازیکنان بی روح است و تیمش را از برخی موقعیت های دشوار خارج میکند .

پایه ای:

شرایط برخی بازیکنان برای بازی های کلیدی تقویت می شود. ( متوسط )

جلوه های تمرینی برای همه بازیکنان با همان موقعیت ثبت شده افزایش یافته است. ( متوسط )

ویژه:

به عنوان کاپیتان ، اثرات خستگی کل تیم کاهش می یابد. ( کم )

کاریزما (Maestro):

شرح : این یک ترکیب شگفت انگیز از استعداد فنی و کاریزما است

پایه ای:

اضافه شدن جایزه طرفداران مورد علاقه. ( متوسط )

جلوه های تمرینی برای همه بازیکنان با همان موقعیت ثبت شده افزایش یافته است. (متوسط )

ویژه:

به عنوان کاپیتان ، هم تیمی ها امتیاز تجربه بیشتری کسب می کنند. ( کم )

باندیِرا (Bandiera):

شرح : بازیکنان با نشان دادن وفاداری زیاد به یک تیم ، سالها خدمت به آنها و سر آخر تبدیل شدن به یک هوادار محبوب میشوند که به آن یک باندیرا می گویند .

پایه ای:

اضافه شدن جایزه طرفداران مورد علاقه. ( زیاد )

شرایط برخی بازیکنان برای همه مسابقات تقویت می شود. ( زیاد )

جلوه های تمرینی برای همه بازیکنان با همان موقعیت ثبت شده افزایش یافته است. ( زیاد )

تیم روح هنگام بازی افزایش می یابد. ( زیاد )

ویژه:

اگر کاپیتان بیشتر شود تیم روح بیشتر می شود.

به عنوان کاپیتان ، نرخ پیروزی برای پرش از مسابقه افزایش می یابد. ( متوسط )

به عنوان کاپیتان ، اثرات خستگی کل تیم کاهش می یابد. ( کم )

دانش آموزان می توانند مهارت های بازیکن را سریعتر تسلط دهند.

افسانه (Legend):

شرح : یک افسانه نیازی به مقدمه ندارد. این بازیکنان در صدر بازی خود و فرای تصور یک فوتبالیست ستاره قرار دارند قرار دارند و در سراسر جهان با ارزش هستند.

پایه ای:

اضافه شدن جایزه طرفداران مورد علاقه. ( زیاد )

شرایط برخی بازیکنان برای همه مسابقات تقویت می شود.( زیاد )

جلوه های تمرینی برای همه بازیکنان با همان موقعیت ثبت شده افزایش یافته است. ( زیاد )

تیم روح هنگام بازی افزایش می یابد. ( زیاد )

ویژه:

اگر کاپیتان بیشتر شود تیم روح بیشتر می شود.

به عنوان کاپیتان ، نرخ پیروزی برای گذر از مسابقه افزایش می یابد. ( متوسط )

به عنوان کاپیتان ، هم تیمی ها امتیاز تجربه بیشتری کسب می کنند. ( متوسط )

دانش آموزان می توانند مهارت های بازیکن را سریعتر تسلط دهند.

پسر بد ، بازیکن مغرور ( Bad Boy ) :

شرح : او استعداد زیادی دارد و از مهارت بالایی برخوردار است ، اما همیشه با افراد دیگر تیم مطابقت ندارد. بازیکن خوش اخلاقی نیست و این شهرت او را به عنوان پسر بد تیم یاد میکند

پایه ای:

هیچ یک.

ویژه:

در هر مسابقه امتیاز بیشتری کسب کرده است.

مهارت های بازیکن سریعتر رشد میکند .

شرایط شخصی شما برای همه مسابقات تقویت می شود.

با توجه به امتیاز مسابقه قبلی ، شرایط هم تیمی های خود را برای بازی بعدی کم می کند.

مدت زمان دوره محرومیت برای چنین بازیکنانی در مسابقه ممکن است طولانی تر باشد.

ریسک پذیر ( Risk – Taker ) :

شرح : او از نظر تکنیکی فاقد مهارت لازم است ولی چنین بازیکنانی با شخصیت غیرقابل انکار خود ضعف تکنیکی خود را جبران میکنند . و می تواند به شدت توانایی های خود را در زمین به نمایش بگذارد

پایه ای:

شرایط برخی بازیکنان برای بازی های کلیدی تقویت می شود. ( متوسط )

جلوه های تمرینی برای همه بازیکنان با همان موقعیت ثبت شده افزایش یافته است. ( متوسط )

ویژه:

اگر بازیکنان در شرایط خوبی باشند ،  Team Spirit افزایش می یابد و بالعکس.

جنگجو ( Fighter ) :

شرح :این ویژگی برای افراد ضعیف نیست ، او همیشه بیشتر از حد توانش برای تیمش مایه میگذارد و دوست دارد زمین فوتبال را برای رقیبان خود دشوار کند.

پایه ای:

اضافه شدن جایزه طرفداران مورد علاقه. ( متوسط )

شرایط برخی بازیکنان برای بازی های کلیدی تقویت می شود. ( متوسط )

ویژه:

به عنوان کاپیتان ، هم تیمی ها امتیاز تجربه بیشتری کسب می کنند. ( کم )

اسب کارگر ( Workhorse ) :

شرح : روش بازی او تلاش و کوشش است . او با اشتیاق بی انتها در زمین مثل یک کارگر تلاش میکند و او آماده است تا هر اینچ از زمین را بپوشاند. این همان فداکاری است که نام مستعار Workhorse را برای او به ارمغان آورد.

پایه ای:

شرایط برخی بازیکنان برای بازی های کلیدی و مهم تقویت می شود. ( متوسط )

تیم از لحاظ روحی هنگام بازی افزایش می یابد. ( متوسط )

ویژه:

به عنوان کاپیتان ، اثرات خستگی کل تیم کاهش می یابد. ( کم )

قهرمان ( Hero ) :

شرح : او با اشتیاق غیرقابل وصفی در زمین تلاش و خود را فدای تیم میکند و به سادگی توسط بقیه تیم به عنوان قهرمان شناخته می شود. وقتی او خوب باشد ، می تواند کل تیم را به اوج برساند و تیم را بالا بکشاند ؛ هرچند برعکسش هم صادق است.

پایه ای:

اضافه شدن جایزه طرفداران مورد علاقه. ( متوسط )

شرایط برخی بازیکنان برای همه مسابقات تقویت می شود. ( زیاد )

جلوه های تمرینی برای همه بازیکنان با همان موقعیت ثبت شده افزایش یافته است. ( کم )

تیم از لحاظ روحی هنگام بازی افزایش می یابد ( کم )

ویژه:

به عنوان کاپیتان ، اثرات خستگی کل تیم کاهش می یابد. ( زیاد )

شرایط این بازیکن هنگام حضور در زمین ، بر شرایط هم تیمی هایش تأثیر می گذارد.

بازیکن کلیدی ( Key Player ) :

شرح :شور و اشتیاق ، مهارت فنی و قدرت تاکتیکی. او با داشتن شخصیتی که دارد ، همیشه در تلاش است تا تیم خود را به سمت پیروزی سوق دهد.

پایه ای:

اضافه شدن جایزه طرفداران مورد علاقه. ( متوسط )

شرایط برخی بازیکنان برای همه مسابقات تقویت می شود. ( متوسط )

جلوه های تمرینی برای همه بازیکنان با همان موقعیت ثبت شده افزایش یافته است. ( متوسط )

تیم از لحاظ روحی هنگام بازی افزایش می یابد ( متوسط )

ویژه:

اگر کاپیتان شود تیم از لحاظ روحی هنگام بازی افزایش می یابد

به عنوان کاپیتان ، شانس تیم برای پیروزی افرایش میابد ( متوسط )

بازیکن باهوش ( smart player )

شرح : او حس ششم برای نحوه انجام بازی دارد و می تواند از مهارت های فنی خود برای به نمایش گذاشتن بهترین ها در تیمش استفاده کند. او یک عضو بسیار قابل احترام تیم و بازیکن بسیار هوشمند است.

پایه ای:

جلوه های تمرینی برای همه بازیکنان با همان موقعیت ثبت شده افزایش یافته است. ( متوسط )

تیم از لحاظ روحی هنگام بازی افزایش می یابد ( متوسط )

ویژه:

اگر کاپیتان شود تیم از لحاظ روحی هنگام بازی افزایش می یابد

به عنوان کاپیتان ، شانس تیم برای پیروزی افرایش میابد ( کم )

بازیساز ( playmaker )

شرح : ذهن تاکتیکی او بدان معنی است که او همیشه می داند سرمربی تیم به دنبال چه چیزی است و چنین بازیکنی نمی ترسد رهبری کند. او یک بازیساز واقعی است.

پایه ای:

اضافه شدن جایزه طرفداران مورد علاقه. ( متوسط )

تیم از لحاظ روحی هنگام بازی افزایش می یابد ( متوسط )

ویژه:

اگر کاپیتان شود تیم از لحاظ روحی هنگام بازی افزایش می یابد

به عنوان کاپیتان ، شانس تیم برای پیروزی افرایش میابد ( کم )

Superstar

شرح : او یک سوپراستار خوش اخلاق است ، می دانید؟ او استعدادی ذاتی دارد

پایه ای:

اضافه شدن جایزه طرفداران مورد علاقه. ( زیاد )

شرایط برخی بازیکنان برای همه مسابقات تقویت می شود. ( کم )

جلوه های تمرینی برای همه بازیکنان با همان موقعیت ثبت شده افزایش یافته است. ( متوسط )

تیم از لحاظ روحی هنگام بازی افزایش می یابد ( کم )

ویژه:

به عنوان کاپیتان ، اثرات خستگی کل تیم کاهش می یابد. ( زیاد )

Greater Gate جایزه را به دلیل حضور در مسابقات دریافت می کند.

مذاکره با بازیکنان در بازار نقل و انتقالات در پست های متفاوت راحت تر انجام می گیرد ولی اگر بازیکنی در پست چنین ستاره ای بخواهید وارد مذاکره شوید آن بازیکن سخت بشود که او را راضی کرد به تیم شما بیاید .

رهبر ارکستر ( Conductor )

شرح : درست از شروع مسابقه ، شما می دانید که او نزدیکترین فرد به سرمربی در زمین است. او بقیه اعضای تیم را مانند یک ارکستر هدایت می کند. فریاد های تاکتیکی او می تواند قله پیروزی یک بازی باشد.

پایه ای:

اضافه شدن جایزه طرفداران مورد علاقه. ( کم )

شرایط برخی بازیکنان برای همه مسابقات تقویت می شود. ( متوسط )

جلوه های تمرینی برای همه بازیکنان با همان موقعیت ثبت شده افزایش یافته است. ( کم )

تیم از لحاظ روحی هنگام بازی افزایش می یابد( زیاد )

ویژه:

اگر کاپیتان شود تیم از لحاظ روحی هنگام بازی افزایش می یابد

اگر بازیکنان در شرایط خوبی باشند ، Team Spirit افزایش می یابد و بالعکس.

هنرمند ( Virtuoso )

شرح : وقتی او با توپ در حال حرکت است ، جادویی ، خالص و در عین حال ساده است. غیرممکن است که بشود از اون چشم برداشت . سایر بازیکنان از وی به عنوان رهبر ارکستر یاد می کنند و آرزو می کنند که نیمی از استعداد ذاتی او را میداشتند

اضافه شدن جایزه طرفداران مورد علاقه. ( کم )

شرایط برخی بازیکنان برای همه مسابقات تقویت می شود. ( کم )

جلوه های تمرینی برای همه بازیکنان با همان موقعیت ثبت شده افزایش یافته است. ( زیاد )

تیم از لحاظ روحی هنگام بازی افزایش می یابد( متوسط )

ویژه:

به عنوان کاپیتان ، هم تیمی ها امتیاز تجربه بیشتری کسب می کنند. ( زیاد )

امتیاز کسب شده توسط هم تیمی ها طبق امتیاز مسابقه تغییر می کند.

بازیکن تیم ( Team Player)

شرح : بازیکن قطعی تیم. بازی تاکتیکی با درک بالا و در عین حال متواضع او همان چیزی است که همه را به هم نزدیک میکند

پایه ای:

تیم از لحاظ روحی هنگام بازی افزایش می یابد ( کم )

ویژه:

هیچ یک.

بازیکن ستاره ( Star Player ) :

شرح : او کاریزمای زیادی دارد و هواداران آن را می شناسند. او این قبل طرفداران را دارد ، می دانید؟ بله ، یک ستاره واقعی

پایه ای:

اضافه شدن جایزه طرفداران مورد علاقه. ( کم )

ویژه:

هیچ یک.

خالق ( Creator )

شرح : تکنیک او در سطح دیگری است. او می تواند از هیچ چیز شانس ایجاد کند و به همین دلیل بازیکنان دیگر او را خالق می نامند.

پایه ای:

جلوه های تمرینی برای همه بازیکنان با همان موقعیت ثبت شده افزایش یافته است. ( کم )

ویژه:

هیچ یک.

ستاره در حال رشد ( Rising Star )

شرح : او ممکن است فاقد ظرافت باشد ، اما به عنوان یک جوان تجربه زیادی کسب کرده است. او Rising Star تیم شناخته می شود وقدرت او روز به روز بیشتر میشود و همین طور در تیم ملی کشورش بازی میکند . آینده او بسیار درخشان است .

پایه ای:

هیچ یک.

ویژه:

در هر مسابقه امتیاز بیشتری کسب کرده است.

مهارت های بازیکن سریعتر رشد میکند

بر اساس رتبه بندی بعد از بازی شانس دستیابی به توسعه بزرگ افزایش می یابد و این بازیکن بر اساس نمره بعد از بازی به همان میزان رشد اون افزایش میابد .

هزینه پیشنهاد Trasfer این بازیکن افزایش یافته است.

توجه داشته باشید در هنگام خربد بازیکن شما میتوانید ویژگی های Team Role هر بازیکنی را مشاهده کنید و ببینید هر بازیکن در آینده باشگاه و تاثیر گذاری باشگاه چه توانایی هایی دارد .

بخش Team Role List تیم شما در کادر اصلی مسترلیگ و در بخش My Team Info قرار دارد و میتوانید Team Role List بازیکن های تیم خود را هم در آن جا مشاهده کنید .

بخش نقل و انتقالات ( Negotiations )

بخش نقل و انتفالات در مسترلیگ PES 2020 از قسمت هایی است که تیم سازنده توجه زیادی به آن کرده است . در نسخه جدید دیگر از قیمت های غیر واقعی بازیکنان مختلف نسبت به دنیای واقعی خبری نیست . قیمت های تمامی بازیکنان حاضر در مسترلیگ بر اساس دیتای رسمی قیمت گذاری بازیکنان مختلف در سراسر جهان جمع آوری شده است و به دیتای بازی اضافه شده است . تیم سازنده توجه بسیار زیادی به این موضوع کرده است .

برای خرید بازیکن به بخش Team Management بروید و گزینه Negotiations را انتخاب کنید . منوی فرعی برای شما باز می‌شود و دست شما برای پیدا کردن بازیکنان مختلف باز است . همان طور که میبینید گزینه های مختلفی وجود دارد . گزینه Advanced Search را انتخاب کنید و بازیکن مورد نظر خود را پیدا کنید . دستتان باز است . میتوانید اسم بازیکن مورد نظر را بنویسید انتخاب کنید یا سن بازیکن . یا دنبال مهارت خاصی از بازیکن باشید . دنبال بازیکنان جوان تر و یا پخته تر .

به عنوان مثال من قصد خرید بونوچی را دارم . روی این بازیکن دکمه ضربدر را میزنیم و صفحه ای بازی میشود

۱ – شروع مذاکره با بازیکن

۲ – گرفتن بازیکن به صورت قرضی در یک سال

۳ – گرفتن بازیکن به صورت قرضی در ۶ ماه

۴ – اضافه کردن به لیست بازیکنانی که زیر نظرشان داریم

۵ – گزینه Team Role این بازیکن

۶ – گزینه مقایسه کردن توانایی های این بازیکن با بازیکنان دیگر

وارد بخش Start Transfer Negotiation میشویم . همان طور که در عکس میبینید بخش خرید بازیکن به دو قسم تشکیل شده . یکی مذاکره مستقیم با خود باشگاه و دیگری مذاکره مستقیم با بازیکن مورد نظر .

توضیحات قابلیت های خرید بازیکن

Trannfer Fee ( مخارج انتقال )

Selling on option ( گزینه فروش )

player to be traded ( معامله کردن بازیکن با بازیکن )

annual salary ( حقوق سالانه )

contract length ( مدت قرارداد )

Release fee ( هزینه سخ قرار داد)

Appearance bonus ( فرم جایزه )

win bonus ( جایزه برد هر بازی )

Clean Sheet Option ( جایزه گل نخوردن در هر بازی )

همان طور که میبینید خرید و فروش بازیکن منویی بسیار ساده و کاربردی دارد . با توجه به بودجه باشگاه خود شروع به خرید بازیکن کنید. خرید بازیکنان جوان و آینده دار میتواند بسیار برای تیم شما مفید باشد . باید دید که شما چه سیاستی در قبال تیمتان دارید . آیا تیم بزرگی را در اختیار گرفته اید و یا یک تیم بی نام و نشان و برنامه ای بلند مدت برای تیمتان دارید . قبل از خرید هر بازیکن به مهارت ها و توانایی های فردی و پلیر اید بازیکن و Team Role بازیکن مورد نظر و نمودار رشد بازیکن توجه بسیار زیادی کنید . وقتی شروع به خرید بازیکن کردید باید منتظر بمانید ( شاید چند روز ) تا از طریق پیام خصوصی به شما گفته شود که بازیکن مورد نظر و باشگاه مورد نظر چه درخواست هایی از شما دارند . یک سری بازیکنان به باشگاه خود وفادار هستند و امکان آمدنشان به تیم شما بسیار سخت است . اگر از باشگاه رقیب خود که با آن تیم رقابت شدیدی دارید بسیار سخت است که بتوانید بازیکن خریداری کنید .

توجه داشته باشید هر روز میتوانید حد اکثر ۵ پیشنهاد برای تیم های مختلف داشته باشید تا روز بگذرد و از دوباره دست شما برای مذاکره با تیم های دیگر باز شود.

منبع: بازیسنتر

شاید برایتان جذاب باشد

کارت‌های TOTSSF لیگ انگلستان فیفا ۲۰

نگاهی به کارت‌های TOTSSF لیگ انگلستان فیفا ۲۰

کارت‌های TOTSSF لیگ انگلستان از دیروز در آلتیمیت تیم فیفا ۲۰ دسترس قرار گرفته‌اند و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *